Transfery

Nowy pakiet handlowy Lakers?

Zeszłego lata Rob Pelinka i front office Lakers postawili na potencjał Talena Hortona-Tuckera, zamiast zatrzymać w składzie Alexa Caruso oraz inne młode prospekty.

Niewypał Lakers?

Okazało się, że Caruso świetnie zaaklimatyzował się w Chicago, a osoba na która stawiano (THT) nie zrobiła kroku na przód. Nie wzrosła także jego wartość rynkowa, a chętni nie ustawiają się w kolejce.

Krążyło wiele informacji o Lakers, w których oferowano Hortona-Tuckera, Kendricka Nunna i pierwszorundowy pick 2027. Reporter Marc Stein niedawno opisywał, że zespół złota i purpury oferował Detroit Pistons ten pakiet w zamian za Jeramiego Granta. Niestety nic nie osiągnęli.

Talen Horton-Tucker niespełnioną nadzieją?

Po pierwsze. THT zawiódł w tym sezonie. Problem ekipy z Los Angeles polega na tym, że nie jest on odpowiednio doceniany przez kluby NBA, a wybór pierwszej rundy draftu 2027 to bardzo odległa przyszłość.

Lakers nie zmienią swojej gry. Być może uda im się chwycić gracza do rotacji na poziomie „początkowym”. Chociaż Grant może być głównym celem. Widziany jest na czwórce. Prawdopodobnie Pistons otrzymają lepszą ofertę na stole.

W drużynie LAL panuje wewnętrzna presja, aby zrobić coś, co zmieni sytuację. Zespół miał być pretendentem do mistrzostwa. Żadna zmiana zawodników nie wpłynie uzdrawiająco. Przede wszystkim trzeba zacząć od środka. Jeśli w ogóle to nastąpi.

W tym sezonie wyżej wspominany 21-letni rzucający obrońca osiąga średnio 10,5 punktu, 3,5 zbiórki, 2,7 asysty na mecz. Swój najlepszy występ w tym sezonie notował w konfrontacji z Chicago Bulls (28 punktów) i było to 16 listopada 2021 roku.

Fot. główna: Getty Images

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like