Informacje

Nowy duet podbije NBA? „Mogę iść z nim na wojnę.”

John Wall, Russell Westbrook, a teraz Spencer Dinwiddie. To zawodnicy, którzy grali i dopiero skorzystają z gry u boku Bradleya Beala.

Westbrook był jednym z tych, który zapewnił Czarodziejom awans do fazy playoff w poprzednim sezonie. Jego odejście do Los Angeles spowodowało odmłodzenie składu i zdecydowanie spore oszczędności finansowe. W jego miejsce przybyły cztery talenty NBA, wśród których jest były rozgrywający Brooklyn Nets – Spencer Dinwiddie.

28-latek pokazał już swoje wysokie umiejętności i był jednym z najbardziej dynamicznych rozgrywających w lidze. Beal jest bardzo podekscytowany z faktu, że wspólnie będą dzielić parkiet.

„Imponują mi jego umiejętności, zdolność zdobywania punktów, co zdejmuje ze mnie pewną presję. Grałem przeciwko niemu, kiedy był zawodnikiem Nets. Zazwyczaj kryliśmy siebie nawzajem. Chodzi o wygrywanie i rywalizację. Mogę iść z nim na wojnę.” – podkreśla Bradley.

Fakt, że Beal zazwyczaj dobrze komponował się z każdym, kto grał u jego boku. Nie powinno nas dziwić, że tak samo będzie również w przypadku Spencera.

Dinwiddie nigdy by nie trafił do Waszyngtonu, gdyby nie transakcja za Westbrooka, która obejmowała pięć osób. Wysyłając Russa do LA, dyrektor Wizards zdołał przechwycić wyżej wspomnianego Dinwiddiego, Kyle Kuzmę, Montreza Harrella i Kentaviousa Caldwella-Pope’a.

„Russ i ja się uwielbiamy. Jest niebywałym kolegą z drużyny, a jeszcze lepszą osobą. Nasza relacja nie ucierpiała przez ten handel. Kocham go na śmierć i życie. Cieszę się, że może rozwijać swoją karierę w LA.”

Utrata Westbrooka pozostawiła dziurę na rozegraniu zespołu z Waszyngtonu.

„Z drugiej strony, w zamian za Russella dostaliśmy czterech czy pięciu graczy. Kiedy przyszło do zawarcia umowy, wiedzieliśmy, że potrzebujemy rozgrywającego.” – wyjawił. „Skończyło się na tym, że zadzwoniłem do Spencera, a on był bardzo zainteresowany transakcją, tym bardziej, że jego sytuacja na Brooklynie była niepewna.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like