Nikola Vucevic wywrócił do góry nogami szeregi Bulls
Informacje

Nikola Vucevic zmienił styl gry Chicago Bulls

W niedzielny wieczór, Chicago Bulls złamali passę sześciu porażek z rzędu, pokonując Brooklyn Nets 115:107. Liderem zespołu był Nikola Vucevic.

Nets radzili sobie nieźle pod nieobecność w składzie Kevina Duranta i Jamesa Hardena w ostatnich spotkaniach. W tym meczu gospodarze ze stanu Illinois zagrali skutecznie w ataku, jak i w obronie. Tylko 11-krotnie faulowali rywali.

Bulls w końcu się przełamali i passa sześciu porażek z rzędu przeszła do historii, a Nikola Vucevic jest liderem zespołu.

Wczorajszy mecz pokazał, jaki postęp robi drużyna Billy’ego Donovana.

„Całkowicie zmieniliśmy sposób, w jaki graliśmy w ciągu tygodnia.” – powiedział trener Bulls. „To wymaga czasu.”

Wszystkie drużyny NBA borykają się z problemami, jednak zespół z wietrznego miasta może działać bez zakłóceń.

Byki starają się wykorzystać unikalny zestaw umiejętności gwiazdy – Nikoli Vucevicia, który zakończył spotkanie z Nets z dorobkiem 22 punktów, 13 zbiórek, 2 asyst, 2 przechwytów i 2 bloków.

„Nasza gra przebiegała przez Thaddeusa Younga, poprzez sprawne przekazywanie piłki. Zach utrzymywał duże posiadanie.” – powiedział Tomas Satoransky. „Wszyscy musimy się teraz dostosować, ponieważ mamy w składzie kolejnego gracza All-Star.”

Jak powiedział Donovan – to „dobry problem”.

Tylko dziewięć strat w spotkaniu z Brooklyn Nets rokuje bardzo dobrze. Ekipa Chicago wykonała 30 rzutów wolnych, zespół gości tylko 7. Gospodarze osiągnęli 55% skuteczności rzutów z gry.

„Jego największą zaletą jest skuteczność. Jest świetnym strzelcem z każdej pozycji, dlatego możemy „manipulować” obroną rywali.” – powiedział Satoransky o Vucevicu.„Sądzę, że to wielka wartość dla zespołu, ponieważ on wykazuje 40% skuteczności zza łuku. Może rzucać z każdej pozycji, co jest unikalne dla tego typu graczy. Staramy się to wykorzystać, wciąż się uczymy.” – podkreślił Czech.

Był to drugi mecz Bulls z rzędu z jednocyfrową liczbą strat. To dobrze rokuje na przyszłość.

„Myślę, że to naturalne, kiedy dokonujesz dużych zmian w zespole, tak jak my to zrobiliśmy. Gracze mają większą możliwość przemyślenia pewnych rzeczy, upewnienia się, że wszystko się zazębia. Każdy jednak musi wykonywać swoją pracę, być tym kim jest, ponieważ jest to powód, dla którego tu wszyscy się znajdujemy.” – powiedział Vooh. „Pokazaliśmy sporą zmianę.”

3 Komentarze

  1. […] zwycięstwo z rzędu zespołu ze stanu Illinois w składzie z Nikolą Vuceviciem, który w meczu zdobył 32 punkty, 17 zbiórek, 5 asyst i blok […]

  2. […] Bulls. Tym razem uporali się ze słaby w tym sezonie zespołem Toronto Raptors. Duet Bulls: Vucevic (22 pkt, 7 zb, 4 ast, stl) – LaVine (22 pkt, 6 zb, 13 ast, 3 stl, blk) zrobił swoje. […]

  3. […] (50 pkt, 8 zb, 5 ast) nie wystarczył, aby pokonać gospodarzy z Atlanty. Dobrze wypadł również Nikola Vucevic – 25 punktów, 10 zbiórek, 2 asysty, […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like