Informacje

Nikola Vucević zabrał głos ws. Djokovicia!

Zawodnik Chicago Bulls, Nikola Vucević jest jedną z nielicznych osób, która wyraziła swoją opinię na temat głośnej sprawy Novaka Djokovicia.

Djoković vs Australijski rząd

Cała saga udziału w Australian Open Novaka Djokovicia odbiła się ogromnym echem na całym świecie. Wielu sportowców różnych dyscyplin wyraziło swoją opinię.

Niewiele płynęło ze świata NBA. Liga ma własne problemy, jeśli chodzi o pandemię COVID-19. Przede wszystkim niezaszczepiony Kyrie Irving mógł zagrać po raz pierwszy w tym sezonie. Dotyczy to tylko i wyłącznie meczów wyjazdowych.

Czarnogórzec, Nikola Vucević postanowił wyrazić swój pogląd na tą całą sytuację.

To po prostu politycy, którzy wykorzystują władzę, aby się popisać i zyskać nowych zwolenników. Nie ma to nic wspólnego z COVIDem ani problemami wizowymi. Wykorzystali go. To bardzo smutne, jak potraktowali prawdziwego mistrza! – napisał Vooch na Twitterze.

Najsmutniejsze w tej całej sprawie z Djoko było to, że tylko dwóch kolegów stało u jego boku, wszyscy inni się przestraszyli. Niewiarygodne.

Przypomnijmy, że Novak lecąc do Australii wierzył, że zabrał wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące jego przeciwwskazań zdrowotnych i zwolnienia ze szczepień. Wydawało się, że będzie mógł normalnie uczestniczyć w turnieju.

Jednak po brutalnym traktowaniu przez władze, wiza została anulowana. Udało mu się wygrać w sądzie i zaczął przygotowywać się do AO. Jednak australijski minister – Alex Hawke wykorzystał swoje prawo do deportacji Nole ze względu na zagrożenie zdrowia publicznego.

Uważam, że to może prowadzić do wzrostu nastrojów antyszczepionkowych.

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like