Informacje

Nieprawdopodobny wzrost umiejętności Gary’ego Paytona II

Golden State Warriors parę tygodniu temu zrezygnowali z Gary’ego Paytona II. Teraz jest tym, czego tak naprawdę potrzebują.

Był piętnastym i ostatnim zawodnikiem w składzie GSW. Zamykał ciasny skład Warriors, a teraz dał niesamowity popis. To coś niemożliwego w NBA.

Jednak syn legendarnego gracza przeszedł tą drogę, a teraz wykonuje to niebywałą płynnością.

Poza ligą, 16 dni temu, miał nadzieje na telefon. Teraz przy każdej możliwej okazji udowadnia, że należy mu się miejsce w składzie. Odgrywa w zespole rolę, za którą należy się szacunek.

Swój najlepszy występ mógł świętować po dzisiejszym meczu z Hornets, wygranym przez Golden State 114:92. Tłum w Chase Center był zachwycony. Payton zdobył wchodzą z ławki 14 punktów (6/9), 5 zbiórek, asystę i 3 przechwyty oraz blok.

„Zdominował grę. Zmienił wszystko, dzięki swojej aktywności i świetnej obronie.” – powiedział trener, Steve Kerr. „Ma na koncie trzy przechwyty, ale miał jeszcze kilka sytuacji, które mogły do nich doprowadzić.”

„Jest sportowcem, który ma w sobie ładunek emocjonalny. Ciężko wyróżniać się na parkiecie atletyzmem, ponieważ wszyscy Ci faceci to najlepsi sportowcy na świecie. Niesamowicie nas zaskakuje.”

Niesamowicie aktywował kolegów z drużyny, kiedy był na parkiecie, ale także na ławce rezerwowych.

„Jest wielki.” – zdradził Jordan Poole. „Krył zawodników na różnych pozycjach, wykonywał dodatkowe zadania. Był dużą częścią naszej dzisiejszej wygranej, ale także kilku ostatnich gier.”

Źródło: NBC Sports

2 Komentarze

  1. […] Jordan Poole – 26 pkt, ast ; Stephen Curry – 19 pkt, 3 zb, 6 ast, 2 blk ; Gary Payton II – 17 pkt, 6 zb, 3 ast, […]

  2. […] Gary Payton II został wprowadzony do składu Warriors ze względu na swoje umiejętności gry w defensywie, które znakomicie udało się dostrzec w dziewięciu pierwszym meczach obecnego sezonu. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like