Informacje

Nicolas Claxton: „Jestem jednym z najlepszych obrońców w lidze.”

Nicolas Claxton znalazł się w pierwszej piątce Brooklyn Nets podczas piątkowej rywalizacji przeciwko Minnesota Timbewolves.

Szkoleniowiec Nets, Steve Nash zdecydował dać szanse gry od pierwszych minut. Wielki 22-latek, mierzący 211 cm wzrostu został umieszczony na pozycji centra. Claxton spędził na boisku 24 minuty i w tym czasie zdobył 11 punktów (5/7), 7 zbiórek, asystę, przechwyt i blok.

Młodziak zanotował drugi najwyższy wskaźnik +/- w zespole: +26. Duża część jego sukcesu wynika z aktywności w defensywie. Nicolas wykorzystuje swoje atuty i widać, jak poprawia się z roku na rok. Położył priorytet na grę w obronie i tak jest od czasu, kiedy pojawił się w NBA (2019, pick 2 rundy draftu nr: 31).

„Tak naprawdę to zaczęło się, kiedy kryłem Kevina Duranta wracającego po kontuzji.” – powiedział Claxton podczas piątkowej wideokonferencji. „Czuję się z tym bardzo komfortowo. Możliwość pilnowania obrońców, to coś, co robiłem na studiach. Jak powiedziałem, jestem z tego bardzo dumny. Myślę, że jestem jednym z najlepszych obrońców w lidze.”

Widać, że zawodnik Brooklyn Nets jest pewny siebie i zdeterminowany, wkraczając w swój trzeci sezon w NBA. Wydaje mi się, że wniesie coś wyjątkowego do świata koszykówki.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like