Informacje

Mitchell: Gdyby nie kontuzje, zdobylibyśmy tytuł

Drużyna Utah Jazz zakończyła sezon zasadniczy 2020/2021 na pierwszym miejscu na zachodzie, ale także posiadała najlepszy rekord w całej NBA (52-20).

Mimo to, Utah nie zdołało awansować nawet do finału konferencji, przegrywając z półfinale z Los Angeles Clippers 2-4, mimo, iż Jazz prowadzili 2-0.

Donovan Mitchell był najlepszym strzelcem i liderem Jazzmanów i wczesne odpadnięcie swojego zespołu przypisuje kontuzjom, które uniemożliwiły walkę o najwyższe trofeum.

Jeśli chodzi o jego kostkę – OK. Pomimo tego, Mitchell wciąż grał. Jednak Clippers również nie byli w komplecie. Kawhi Leonard uszkodził więzadła czwartym pojedynku serii z Utah.

Rozgrywający o przydomku ’Spida’ wyjawił The Athletic swój własny punkt widzenia.

„Moja kostka już jest zdrowa. Będę gotowy do gry od początku sezonu.” – powiedział Mitchell, który w sezonie zasadniczym 20/21 zdobywał średnio 26,4 punktu, 5,2 asysty na mecz, a podczas PO wynosiło to, aż 32,4 pkt w 10. meczach Jazz.

„Z pewnością ostatni sezon był dziwny. Mięliśmy tak wiele różnych przeszkód, oprócz mojej kontuzji kostki. Nie, że nie doceniam tego, co zrobili Suns czy Clippers, ale czuję, że gdybyśmy byli zdrowi, dotarlibyśmy do finału. Sądzę, że zgarnęlibyśmy tytuł.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like