Wyniki NBA 2021/22

Milwaukee Bucks depczą Warriors, wielka moc Grizzlies, trio Thunder wypunktowało Nets

Zespół Milwaukee Bucks przerwał passę dwóch porażek, wygrywając w nocy we własnej hali z Golden State Warriors 118:99. Podtrzymują trend bycia najlepszą drużyną, która mierzy się z innymi przypuszczalnymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

Mistrzowie NBA lepsi od Warriors

Bucks od samego początku zmiażdżyli GSW, prowadząc już przewagą 39-punktów w pierwszej połowie.

W zeszłym tygodniu ekipa Kozłów pokonała Warriors i Brooklyn bez problemu, czyli parą drużyn, które mogą stanąć na ich ścieżce do mistrzostwa NBA.

Nie wiem, dlaczego gramy dobrze z najlepszymi zespołami. Musimy budować dobre nawyki. Idziemy do przodu. – powiedział Antetokounmpo, który zakończył mecz z dorobkiem 30 punktów, 12 zbiórek, 11 asyst w 30 minut.

Są wielkie mecze, które przynoszą ekscytację, ale też są takie, których nikt nie ogląda. Musimy utrzymywać równą grę, aby być dobrzy w maju i czerwcu.

Na ławkę trenerską wrócił Mike Budenholzer, który został zwolniony z protokołów BHP. Niestety czwarty mecz z rzędu nie zagrał Jrue Holiday. Najlepszy obrońca obwodowy mierzy się z kontuzją kostki.

Niestety szału nie zrobił Stephen Curry, który trafił 4 z 11 oddanych rzutów (2/6 za 3P). W ośmiu kolejnych meczach rzucał z boiska ze skutecznością mniejszą niż 50%.

Milwaukee to dobry zespół. Najwyraźniej mają teraz mistrzowskie DNA. – powiedział Curry. Fatalnie rozpoczęliśmy to spotkanie, w którym wszystko poszło nie tak.

Wojownicy przegrali cztery z ostatnich pięciu spotkań.

11. z rzędu zwycięstwo Grizzlies

To był mecz, który mógł złamać bajeczną passę niedźwiadków. Po pięknym zwycięstwie nad Golden State Warriors we wtorek wieczorem, które przedłużyło ich passę do 10-ciu meczów, ktokolwiek był następnym przeciwnikiem, miał zadatki na przysłowiową „grę w pułapkę”.

W tym przypadku była to drużyna Minnesota Timberwolves, która tego roku już zmiażdżyła Grizzlies, wygrywając 138:95 (21 listopad 2021). Gospodarze mięli kryzys strzelecki, a także problemy z obroną Wilków przez większą część pierwszej połowy i na początku trzeciej kwarty.

Następnie wezwano do gry Ja Moranta. Kiedy masz w składzie zawodnika jednego z najlepszych w lidze, który jest w stanie przejąć kontrolę w meczu to wszystko może się zmienić.

Morant nie zrobił tego sam, ale znowu był katalizatorem w Q3 i pomógł zespołowi przejść przez te ciężkie chwile.

W końcówce brudną grę uprawiał Patrick Beverley. Wziął sobie na celownik właśnie lidera MEM.

John Konchar to najwyraźniej Zach Randolph

Posiadać w składzie takiego zawodnika jest cenne z wielu powodów. To gracz z rotacji, który ma okazję grać, kiedy wielu innych nie może, z wielu powodów. 25-latek pochodzący z Illinois wykonał dzisiaj kapitalną robotę. Uzyskał 15 punktów (6/7, 3/4 3P), dodatkowo zbierając, aż 17 piłek. Aż 14 z nich wyłapał w defensywie.

To jego domena – wysiłek. Jest bardzo pracowity. Umiejętność zbierania piłki przypomina Zacha Randolpha. Od razu zaprzeczmy. Nie, nie jest lepszy od Z-BO, ale jest za to najlepszym zbierającym skrzydłowym w NBA! Całkiem nieźle, jak na niewybranego w drafcie gościa z Purdue Fort Wayne.