Nikola Jokic Mike Malone Denver Nuggets
Informacje

Mike Malone: „Jokic mówi, że Serbowie nie opuszczają meczów.”

Trener Denver Nuggets – Mike Malone wyjaśnił, dlaczego jego najlepszy zawodnik Nikola Jokic nie chce opuścić żadnego meczu.

Dlaczego center Nuggets nie chce pominąć żadnego spotkania? Jest to bardzo mocno zakorzenione w Serbach, a dokładnie sprzeczne z mentalnością i sposobem, w jaki nauczył się podchodzić do gry i rywalizacji, kiedy dorastał.

„On jest bardzo dumny ze swoich serbskich wartości i tradycji. Jak mówi, Serbowie nigdy nie odpuszczają.” – powiedział Malone po zwycięstwie nad Toronto Raptors. „Niby z czego rezygnować do diabła? Trzeba być sprytnym.”

Jak dotąd Jokic nie opuścił jeszcze żadnego meczu w sezonie 2020/21, biorąc udział we wszystkich 63 spotkaniach swojego zespołu, co jest niesamowite, jak nie szalone.

W meczu z Raptors zagrał TYLKO 28 minut i był to dla niego dopiero dziewiąty mecz w sezonie, kiedy spędził na boisku mniej niż 30.

Lider w wyścigu o tytuł MVP nie zagrał w czwartej kwarcie tego meczu, zdobywając 19 punktów i 11 zbiórek, a zespół z Denver odniósł 5. zwycięstwo z rzędu, 300 w karierze Malone’a.

„Ciągle rozmawiam z Nikolą na temat jego potencjalnego odpoczynku. Wiem, jak bardzo jest zmęczony fizycznie i psychicznie. Jest twardzielem, nie chce „wziąć wolnego”.

Joker uzyskuje średnio 26,2 punktu, 10,9 zbiórki, 8,6 asysty na mecz.

3 Komentarze

  1. […] Nikola Jokic – 30 pkt, 14 zb, 7 ast, blk (33 minuty na boisku, Mike Malone nie może go usadzić 🙂 ) ; Michael Porter Jr. – 25 pkt, 7 zb, 5 ast ; P.J. Dozier – […]

  2. […] w meczu nr 2. Po raz kolejny pokaz mocy zaprezentował lider w wyścigu o tytuł MVP – Nikola Jokić, który zdobył 38 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst i przechwyt. Serb grał niezwykle efektywnie, a […]

  3. […] zapytał trenera Nuggets, Michaela Malone’a, czy powinien być tak agresywny i mocno napierać na kolegów z zespołu. Odpowiedz brzmiała […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like