Informacje

Michael Jordan przekazuje 10 milionów dolarów na otwarcie dwóch klinik w Północnej Karolinie.

Legenda Chicago Bulls, Michael Jordan nie może pozwolić, aby LeBron James był królem filantropii.

W poniedziałek MJ ogłosił, że przekazał 10 milionów dolarów na otwarcie dwóch nowych placówek medycznych w Północnej Karolinie.

Darowizna została przekazana firmie Novant Health. W oświadczeniu Jordan powiedział, że uważa, iż każdy powinien mieć dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej.

“Jestem bardzo dumny, że po raz kolejny współpracuję z Novant Health. Mam na celu zapewnić ludziom lepszy dostęp do kluczowych usług medycznych w moim rodzinnym mieście. ” – powiedział Michael Jordan. Każdy powinien mieć dostęp do najlepszej opieki medycznej, bez względu, gdzie mieszka i czy posiada ubezpieczenie. Wilmington zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i cieszę się, że mogę odwdzięczyć się społeczności, która wspierała mnie przez całe moje życie.”

Dwie nowe kliniki mają zostać otwarte w 2022 roku.

Przypomnijmy, że w 2017 roku, Michael Jordan przekazał 7 milionów dolarów na otwarcie placówek medycznych.

Jedna z dwóch klinik w Charlotte – Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic została otwarta w 2019 roku. MJ wtedy podkreślał, że jest to dopiero początek “bitwy” o lepsze leczenie wielu ludzi.

Dotrzymał słowa i dzisiaj powiadomił o kolejnej dotacji.

2 Comments

  1. […] poniedziałek wspominaliśmy, że MJ przekazał informację o przeznaczeniu 10 milionów dolarów na budowę dwóch klinik w swoim rodzinnym mieście Wilmington. Wykonał piękny gest tuż przed […]

  2. […] on, nie tylko z niebotycznej gry, ale także z tego co mówił, robił, propagował. No i także przekazywał miliony dolarów na różne cele i to w niemałych […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like