Informacje

Michael Jordan popiera NBA ws. szczepień

Michael Jordan zabrał głos w sprawie szczepień graczy przeciwko COVID-19. Legenda NBA w pełni popiera działania ligi.

Głos tak ważnej postaci jak MJ jest bardzo ważny. Bardzo dużo jest kontrowersji wokół podejmowanych decyzji przez zawodników w tym temacie.

Właściciel Charlotte Hornets odniósł się do protokołów covidowych podczas poniedziałkowego wywiadu w programie NBC.

Dziennikarz: „Wspomniałeś o zdrowiu i szczepionce COVID-19. Martwią Cię protokoły?”

Jordan: „W ogóle. Całkowicie zgadzam się z ligą. Wszyscy mówią o szczepieniach. Mocno wierzę w naukę i zamierzam się tego trzymać. Mam nadzieję, że wszyscy będą przestrzegać zasad, które wyznaczyła liga. Jeśli wszyscy to zaakceptują to będzie dobrze.”

Jednym z tych, który odrzucił zalecenia jest Kyrie Irving. Zawodnik nie będzie mógł uczestniczyć w meczach domowych Brooklyn Nets. Steve Nash stwierdził, że drużyna nie spodziewa się, że Kyrie pojawi się w Barclays Center w najbliższym czasie.

Nawet niektórzy gracze, którzy zostali zaszczepieni, tacy jak LeBron James, odmówili publicznego popierania szczepionki.

Michael nie wypowiedział się otwarcie i nie wyjawił, czy sam dał się zaszczepić. W lutym przekazał 10 milionów dolarów na otwarcie dwóch klinik w Północnej Karolinie. W tym czasie te dwie kliniki podały prawie 1000 szczepień przeciwko COVID-19.

Dodatkowo MJ złożył obietnicę przekazania 100 milionów dolarów na równość rasową.

Dziennikarz: „Co skłania się do przekazania tak dużej części Twoich pieniędzy?”

Jordan: „Czyny są szybsze niż słowa. Mogę powiedzieć wiele różnych rzeczy, ale moje działania polegają na tym, że chcę coś zmienić.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like