Saddiq Bey Mom motivation
Informacje

Mama największą motywacją i krytykiem Saddiq Bey’a

Dzieci marzą o grze w koszykówkę. Często jednak słyszą, jak mama krzyczy i wygłasza krytykę. Tak było szczególnie u Saddiq Bey’a, który wracając z uczelni AAU musiał wysłuchiwać “kazań”.

Ciężko jest ignorować matkę, która grała w College’u i to na Uniwersytecie North Carolina, najlepszym zespole, kiedy była na ostatnim roku.

Mom Saddiq Bey - UNC

Debiutant Detroit Pistons jest pod rządami Dwane Casey’a, a naprawdę prowadzi młodzieńca twardą ręką, jednak nie ma co porównywać szkoleniowca do jego matki.

“Byłam bardzo krytyczna. Czasami czułam, że nawet za bardzo. Mój syn nie potrafił grać obronie.” – wyjaśniła Drewana Bey, obecnie kurator szkół publicznych w Waszyngtonie. “Zawsze był strzelcem, ale obrona? Każdy mógł go minąć.”

22-latek zrobił znaczne postępy. Procent trafień zza łuku wynosi 38%, co oznacza, że mama się nie myliła. Jeśli chodzi o obronę – jest twardy.

Saddiq Bey strong Detroit Pistons

“Nie był szybki. Ja nie byłam szybka, jego biologiczny ojciec również nie. Wszyscy graliśmy w piłkę.” – powiedziała. “Był szczery. Nie słynęliśmy także z atletycznej budowy ciała.”

Po takich narracjach, Saddiq stwierdził, że jeśli uda mu się “błyszczeć” w oczach matki, będzie w stanie pokonać każdego i była to jego największa motywacja. Nazwał to “nieszczęśliwym błogosławieństwem.”

“To było trudne, ale wysłuchiwałem tego i próbowałem wyciągnąć z tego lekcję. Zawsze byłem pewny siebie, bez względu na to, co ktoś o mnie powiedział. Nie ważne czy była to moja rodzina czy ktoś inny.”

Rookie Pistons swój najlepszy występ w karierze zanotował 13 lutego 2021 roku w meczu z Boston Celtics, zdobywając 30 punktów.

‘Mama pokonywała mnie na oczach moich przyjaciół.’

Drewana przypomniała sobie, jak pewnego razu weszła na boisko, aby zagrać z 9-letnim synem w domu jego przyjaciela.

Było to wymuszone, kiedy musiała spoglądać, jak jego koledzy trafiają przez dużego rozmiarów dzieciaka.

Wyszła w klapkach i pomogła synkowi, nie zdobywając punktów, tylko ustawiając go na takich pozycjach, aby mógł zanotować trafienie.

“Nie byłam z tych, którzy pozwalali zdobywać punkty. Blokowałam jego rzuty, a on się wściekał.” – powiedziała matka debiutanta NBA.

2 Comments

  1. […] stl, 2 blk ; Tyler Cook – 17 pkt, 5 zb, ast, blk ; Deividas Sirvydis – 16 pkt, zb ; Saddiq Bey – 14 pkt, 4 zb, ast, 2 […]

  2. […] zwabił Isaiaha Stewarta, aby ten został wyrzucony za faul techniczny. W czwartej kwarcie pchnął Saddiq Bey’a, po tym, jak debiutant wykonał wsad, jednak wcześniej sędzia gwizdnął przewinienie popularnego […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like