Saddiq Bey Mom motivation
Informacje

Mama największą motywacją i krytykiem Saddiq Bey’a

Dzieci marzą o grze w koszykówkę. Często jednak słyszą, jak mama krzyczy i wygłasza krytykę. Tak było szczególnie u Saddiq Bey’a, który wracając z uczelni AAU musiał wysłuchiwać „kazań”.

Ciężko jest ignorować matkę, która grała w College’u i to na Uniwersytecie North Carolina, najlepszym zespole, kiedy była na ostatnim roku.

Mom Saddiq Bey - UNC

Debiutant Detroit Pistons jest pod rządami Dwane Casey’a, a naprawdę prowadzi młodzieńca twardą ręką, jednak nie ma co porównywać szkoleniowca do jego matki.

„Byłam bardzo krytyczna. Czasami czułam, że nawet za bardzo. Mój syn nie potrafił grać obronie.” – wyjaśniła Drewana Bey, obecnie kurator szkół publicznych w Waszyngtonie. „Zawsze był strzelcem, ale obrona? Każdy mógł go minąć.”

22-latek zrobił znaczne postępy. Procent trafień zza łuku wynosi 38%, co oznacza, że mama się nie myliła. Jeśli chodzi o obronę – jest twardy.

Saddiq Bey strong Detroit Pistons

„Nie był szybki. Ja nie byłam szybka, jego biologiczny ojciec również nie. Wszyscy graliśmy w piłkę.” – powiedziała. „Był szczery. Nie słynęliśmy także z atletycznej budowy ciała.”

Po takich narracjach, Saddiq stwierdził, że jeśli uda mu się „błyszczeć” w oczach matki, będzie w stanie pokonać każdego i była to jego największa motywacja. Nazwał to „nieszczęśliwym błogosławieństwem.”

„To było trudne, ale wysłuchiwałem tego i próbowałem wyciągnąć z tego lekcję. Zawsze byłem pewny siebie, bez względu na to, co ktoś o mnie powiedział. Nie ważne czy była to moja rodzina czy ktoś inny.”

Rookie Pistons swój najlepszy występ w karierze zanotował 13 lutego 2021 roku w meczu z Boston Celtics, zdobywając 30 punktów.

’Mama pokonywała mnie na oczach moich przyjaciół.’

Drewana przypomniała sobie, jak pewnego razu weszła na boisko, aby zagrać z 9-letnim synem w domu jego przyjaciela.

Było to wymuszone, kiedy musiała spoglądać, jak jego koledzy trafiają przez dużego rozmiarów dzieciaka.

Wyszła w klapkach i pomogła synkowi, nie zdobywając punktów, tylko ustawiając go na takich pozycjach, aby mógł zanotować trafienie.

„Nie byłam z tych, którzy pozwalali zdobywać punkty. Blokowałam jego rzuty, a on się wściekał.” – powiedziała matka debiutanta NBA.

6 Komentarze

  1. […] stl, 2 blk ; Tyler Cook – 17 pkt, 5 zb, ast, blk ; Deividas Sirvydis – 16 pkt, zb ; Saddiq Bey – 14 pkt, 4 zb, ast, 2 […]

  2. […] zwabił Isaiaha Stewarta, aby ten został wyrzucony za faul techniczny. W czwartej kwarcie pchnął Saddiq Bey’a, po tym, jak debiutant wykonał wsad, jednak wcześniej sędzia gwizdnął przewinienie popularnego […]

  3. […] Saddiq Bey – 20 pkt, 16 zb, ast, stl, blk ; Trey Lyles – 12 pkt, 5 zb ; Kelly Olynyk – 10 […]

  4. […] wydarzyło się w trzeciej kwarcie tego pojedynku, kiedy Kevin Durant podążał za Saddiq Bey’em, a na drodze Durantuli stanął Kelly Olynyk, stawiając mocną […]

  5. […] 3/7 za 3), 4 zbiórki, 2 asysty oraz przechwyt. Swoje dołożyli także inny zawodnicy Pistons: Bey (12 pkt), Olynyk (14), Joseph (12) i F. Jackson […]

  6. […] Saddiq Bey nie jest gorszy. Oddał zwycięski rzut z tego samego miejsca, co wyżej opisywany DeRozan. Dzięki temu została przerwana „brzydka” passa Pistons, która wynosiła cztery porażki z rzędu. Kibice Motor City mogli z uśmiechami opuszczać Little Caesars Arenę, a naprawdę przyszli bardzo licznie – 18 911 widzów. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like