Wyniki NBA 2021/22

Majstersztyk Curry’ego, Nokaut w Utah, Clippers pokonali Spurs

Po bardzo obfitej poprzedniej nocy, dziś tylko trzy spotkania na tapecie. Szczególnie jeden z nich, Warriors – Nets elektryzował fanów całej ligi.

STEPHEN CURRY – MIÓD NA MOJE OCZY

Tytuł nie jest przypadkowy. Zapewne już przyzwyczailiście się do niesamowitych występów jednego z członków Splash Brothers. Stephen Curry w meczu z Nets oczarował Barclays Center. Lider GSW zdobył 37 punktów, trafiając 12 z 19 oddanych rzutów, z czego 9/14 za 3P 😮 Zanotował skuteczność na poziomie 63 (z gry) i 64% (3P). Imponujące prawda?

Ale to nie wszystko. Curry stanął twardo w obronie przeciwko Jamesowi Hardenowi, do tego stopnia, że Broda zgubiła piłkę 🙂

Stefek dwukrotnie poczęstował zespół Sieci rzutem z LOGO. Cudowne trafienia. Trafiał pod kryciem wielu zawodników tj. Blake Griffin, Patty Mills czy też LaMarcus Aldridge. Jakby to powiedział komentator stacji NBA TV:

BEAUTIFUL

Najwięcej punktów w drużynie Steve’a Nasha zdobył James Harden. Rozgrywający Nets zapisał na swoim koncie 24 punkty, 4 zbiórki, 4 asysty. Początek meczu był dobry w wykonaniu Kevina Duranta, jednak później procent skuteczności bardzo mocno spadł, aż do 32%. KD rzucił 19 punktów.

Durant odczuwał ból w prawym ramieniu, ale jak stwierdził, nie było to konsekwencją słabej skuteczności rzutowej.

„Zagrali świetnie w obronie. Byli przy mnie przez cały czas. Tak właśnie funkcjonuje świetna defensywa. Nie udało mi się kilkukrotnie trafić z dobrych pozycji. Kiedy miałem 18, 20 lat oddawałem rzuty w pośpiechu. To kwestia doświadczenia. Wtedy rozumiesz, jak wykorzystać każde posiadanie piłki.” – wyjawił KD

Pożegnania nadszedł czas.

PRZEWODNIK – PAUL GEORGE

Paul Goerge wciąż doskonale prowadzi zespół z Los Angeles. W dzisiejszym pojedynku z San Antonio Spurs zdobył 34 punkty, 9 zbiórek, 4 asysty oraz 2 przechwyty.

Isaiah Hartenstein chciał pomóc walczącemu PG wstać z parkietu, a sam się „wyłożył”. Zabawny obrazek z tego pojedynku 🙂

Wyniki:

Golden State Warriors (12-2) – Brooklyn Nets (10-5) – 117:99

– Pełne statystyki –

Frekwencja: na godzinę 7:41 – nieznana 🙂

Philadelphia 76ers (8-7) – Utah Jazz (9-5) – 85:120

– Pełne statystyki –

Frekwencja: 18 306 widzów

San Antonio Spurs (4-10) – Los Angeles Clippers (9-5) – 92:106

– Pełne statystyki –

Frekwencja: 8 356 widzów

2 Komentarze

  1. […] Zatrzymany został Stephen Curry, który trafił tylko 4 z 21 oddanych rzutów (3/14 3P), co w konsekwencji dało tylko 12 punktów. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like