Informacje

Luka Garza w pierwszej piątce Pistons: To spełnienie marzeń

Luka Garza po raz pierwszy w swojej karierze NBA rozpoczął spotkanie od samego początku, jako gracz pierwszej piątki.

LUKA GARZA: TO SPEŁNIENIE MARZEŃ

Tak właśnie nazwał to, kiedy miał możliwość zagrać w meczu z Miami Heat jako starter. Jego obecność została wymuszona przez dwumeczową absencję Isaiaha Stewarta, który został ukarany po awanturze z LeBronem Jamesem. Był to pierwszy mecz po konfrontacji z Lakers.

Amerykanin o bośniackich korzeniach zdobył 7 punktów, 3 zbiórki oraz dwie asysty, jednak Pistons przegrali z Heat 100:92. Luka zagrał 17 minut i zanotował piękne trafienie za 3 punkty, którym bardzo ucieszył miejscowych fanów.

Zadowolony z tego występu był trener Detroit – Dwane Casey.

Myślę, że Luka wykonał dobrą robotę. Wniósł do gry swoje rozmiary oraz twardość na tablicy. Nie chcemy, aby na tej pozycji grał Jerami Grant. Dało to nam więcej szybkości na obwodzie.

Pojawienie się Garzy było dopiero dziewiątym w sezonie. Zespół angażował go także do gry w G League, aby złapał doświadczenie.

22-latek od dawna nie mógł się doczekać startu w NBA.

To było spełnienie marzeń. Kiedy dorastasz, myślisz o rozpoczynaniu każdego meczu w NBA i to uczucie jest nie do opisania. Chcę pomagać zespołowi.

Po przegranej z Heat, Pistons dzisiejszej nocy zmierzą się z mistrzami NBA – Milwaukee Bucks, a następnie odbędą pięć meczów wyjazdowych z rzędu. Prawdopodobnie Garza będzie świętował swój drugi występ jako zawodnik pierwszej piątki pod nieobecność Stewarta.

Fotografia główna: Mike Mulholland | MLive.com

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like