Informacje

Luka Doncić zbyt mocno chillował przed sezonem?

Podobno supergwiazda Dallas Mavericks – Luka Doncić pojawił się na obozie przygotowawczym z wagą 118 kilogramów.

Kariera pełna blasku. Tak można w skrócie opisać dokonania młodego Słoweńca. Jednak jest jeden problem, z którym nie bardzo jest sobie w stanie poradzić. Mianowicie kondycja. Wcale nie wydaje się, aby nastąpiły postępy w tej materii.

Waga i wytrzymałość lidera Mavericks wspominana była przez reporterów. Jednym z nich był Reggie Miller, który stwierdził w audycji TNT, że Doncić porusza się bardzo wolno. Niegdyś świetny strzelec trzypunktowy podkreślił, że widzi Luke prawdopodobnie najcięższego w swojej karierze.

Sam zawodnik po przegranym meczu z Nets 102:99 powiedział, że być może za dużo odpoczywał latem.

Ludzie będą o tym rozmawiać. Wiem, że muszę nad tym popracować. Myślę, że trochę zbyt mocno się odprężyłem i nie dbałem o kondycję. Muszę być lepszy.

Brałem udział w igrzyskach olimpijskich, a następnie miałem trzy tygodnie wolnego. Trochę się rozluźniłem. Czas powrócić na właściwe tory.

Według Tima MacMahona z ESPN, Doncić pojawił się na obozie Mavs ważąc około 118 kilogramów. Krótko mówiąc: 14 kilogramów więcej. Co więcej. Zrobił to drugi rok z rzędu.

Zespół z Teksasu buduje wszystko wokół Luki i z pewnością wymaga od niego bardzo wiele. Dobrą wiadomością jest jednak to, że Doncić nawet będąc cięższym jest wielkim talentem i w meczu z BK zdobył 28 punktów, 6 zbiórek, 9 asyst, podczas gdy Miller krytykował jego grę.

Fotografia główna – źródło: ESPN

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like