Informacje

Luka Doncić z maksymalnym kontraktem na 207 mln dolarów!

Cudowny chłopak, Słoweniec, Luka Doncić zgodził się podpisać rekordowy kontrakt i pozostać w Dallas Mavericks na kolejne 5 lat.

Doncić na dużo dłuuuużej w Dallas

Zaledwie kilka godzin od przybycia sztabu Mavericks do stolicy Słowenii – Ljubljany, Luka Doncić postanowił przedłużyć swój kontrakt o kolejne 5 lat na kwotę 207 milionów dolarów!

Jest to rekord, jeśli chodzi o umowy dla debiutantów.

„Dzisiaj to spełnienie marzeń.” – powiedział Doncić na łamach ESPN. „Koszykówka dała mi tak wiele i zabrała mnie w tyle niesamowitych miejsc. Jestem pokorny i podekscytowany tym, że będę przez kolejne lata w Dallas. Doceniam wsparcie moich fanów.”

„Wraz z nowym kontraktem z radością ogłaszam, że zwiększam swoje wysiłki i koncentruję się na rozbudowie mojej fundacji.”

22-letni Luka zobowiązał się przed zakończeniem sezonu 2020/21 do przedłużenia kontraktu z drużyną z Teksasu. Po zakończeniu sezonu koncentrował się na igrzyskach olimpijskich, a jego drużyna narodowa zajęła 4. miejsce, przegrywając o brązowy medal z Australią.

3 Komentarze

  1. […] głównej mierze Luka Doncić zapewnił te niebywałe osiągnięcie w stolicy Japonii. Słowenia awansowała, aż o 12 […]

  2. […] np. znajdzie się w jednej z trzech drużyn All-NBA nadchodzącego sezonu. Michael dołącza do Luki Doncicia oraz Shaia Gilgeousa-Alexandra (draft 2018), którzy podpisali maksymalne kontrakty jako zawodnicy […]

  3. […] przerwie pomiędzy sezonami, Luka podpisał pięcioletni kontrakt z Dallas Mavericks, opiewający na kwotę 207 milionów dolaró…. W ciągu trzech ostatnich sezonów był sfrustrowany niemocą […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like