Informacje

Luka Doncić weźmie udział w eliminacjach do Igrzysk

Luka Doncić jest zdeterminowany. Zawodnik Dallas Mavericks potwierdza, że weźmie udział w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

SŁOWENIA MOCNIEJSZA Z DONCICIEM

Supergwiazda Dallas Mavericks, Luka Doncić potwierdził, że dołączy do zespołu reprezentacji Słowenii w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Tokio, który odbędzie się w Kownie (29.06 – 04.07.).

„To mój kolejny cel: Zapewnić kwalifikację olimpijską swojej reprezentacji.” – powiedział Luka. „Wrócę do Słowenii, aby trenować z kadrą. Nie mam wakacji.”

Niedzielna porażka w meczu nr 7, zakończyła dalsze zmagania 22-latka w NBA playoffs. Doncić może pochwalić się wybitnym indywidualnym rezultatem, notując średnio 35,7 punktu, 10,9 asysty, 7,9 zbiórki na mecz podczas meczów tegorocznych playoffów.

Słoweńcy zmierzą się w pierwszej rundzie turnieju z Polską i Angolą. Rozpocznie się walka o dwa pierwsze miejsca, które doprowadzą do półfinałów. Wtedy to rozpocznie się walka z dwoma z trzech drużyn (Litwa, Wenezuela, Korea Południowa).

Na igrzyska trafi tylko zwycięzca tego turnieju.

Luka Doncić grał ostatnio w szeregach reprezentacji Słowenii cztery lata temu na EuroBaskecie w 2017 roku. W wieku 18-lat, Luka zdobywał średnio 14,3 punktu, 8,1 zbiórki i 3,6 asysty. Dzięki jego dyspozycji oraz Gorana Dragicia, drużyna z Bałkanów zdobyła złoty medal.

2 Komentarze

  1. […] Rozmowy z Kiddem nabrały tempa, kiedy Carlisle powiedział na konferencji prasowej, że chciałby, aby jego miejsce zajął popularny ‘triple double’. Zdaje się, że były asystent Lakers ma dużą szansę nawiązać dobry kontakt z młodą gwiazdą zespołu – Luką Donciciem. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like