luka doncic paul george after game 7
Informacje

Luka Doncić twardo: Wrócimy tu w przyszłym roku

To koniec przygody Dallas Mavericks w tym sezonie NBA playoffs. Po porażce w meczu nr 7, Luka Doncić pozostaje zdeterminowany.

Doncić vs Clippers 0:2

Drugi rok z rzędu, ekipa Mavericks odpadła w pierwszej rundzie fazy playoff z Los Angeles Clippers. W sezonie 2019/20 w sześciu meczach, w bieżącym – 7.

Słoweńska gwiazda zaliczyła kapitalny występ, zdobywając 46 punktów, jednak to nie wystarczyło, aby pokonać równo grający zespół z miasta Aniołów.

22-latek w tegorocznych playoffach osiągał średnio 34 punkty, 9,7 asysty, 8 zbiórek na mecz, dla porównania w poprzednim: 31 pkt, 9,8 zbiórki, 8,7 asysty podczas rozgrywek w bańce w Orlando, kiedy „szalał” koronawirus.

„Jeszcze żadnych.” – odpowiedział popularny Luka, kiedy został zapytany, o swoje osiągnięcia poza sezonem zasadniczym.

„Odkąd tu jestem, dwukrotnie graliśmy w playoffach. Przegraliśmy w obu rozgrywkach pierwszej rundy.”

Koszykarze Dallas Mavericks rozpoczęli serię pojedynku z Clippers od dwóch zwycięstw w Staples Center, dwa kolejne należały do drużyny z Los Angeles. Drużyna Rick’a Carlisle ponownie objęła prowadzenie na 3-2, by ostatecznie przegrać 3-4.

Gwiazda ekipy z Teksasu została zapytana przez reportera, jakie kroki należy zrobić, aby ulepszyć zespół.

„To pytanie, które powinieneś zadać osobom, które podejmują decyzje. Ja jestem tutaj tylko zawodnikiem.” – odpowiedział. „Dajemy z siebie wszystko, aby grać dobrze. Jestem z tego bardzo dumny, ale nienawidzę przegrywać.”

„Playoffy różnią się od sezonu zasadniczego. Game 7 to najtrudniejsza potyczka. Musisz dać z siebie wszystko. To nie był wynik, którego chcieliśmy. Wrócimy tu w przyszłym roku.” – podkreślił.

luka doncic paul george after game 7

Rywalizacja Doncicia z Kawhi’m Leonardem była świetna. Zawodnik LAC pokazał w dwóch ostatnich meczach, że jest jedną z największych gwiazd NBA i to w głównej mierze jemu zostaną przypisane zasługi awansu Clippers do półfinału.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like