Informacje

Luka Doncić już wskazywany w TOP 100 listy wszech czasów

Były znakomity koszykarz NBA, Mark Jackson uważa, że Luka Doncić należy do 75 najlepszych graczy wszech czasów.

56-letni Jackson zostawił niemały ślad w lidze, grając w niej od 1987 do 2004 roku, broniąc barw m.in. New York Knicks czy też Indiana Pacers. Łącznie zagrał w 1296 meczach, zdobywając średnio 9,6 punktu, 3,8 zbiórki i 8,0 asysty na mecz. Otrzymał tytuł debiutanta roku (1988), a także tylko raz wystąpił w meczu gwiazd (1989).

Jest czwartym najlepszym podającym w historii, posiada na swoim koncie 10334 asysty.

Wydaje się, że Mark jest fanem Luki Doncicia.

„NBA jest w dobrych rękach. Widzimy talent i rozwój zawodników. Jeśli mam wskazać jedno nazwisko, które może znaleźć się w TOP-75, to jest to Luka Doncić. Kiedy oglądamy, do czego jest zdolny… .”

„Gdybym głosował, znalazłby się na mojej liście. Nie chcę nikogo wymieniać, ale jest lepszy niż wielu z czołowej pięćdziesiątki. Szanuje ich. Siła, wytrzymałość, świadomość, brak strachu. Obejrzyjcie mecz z Clippersami. Mieli Kawhi’ego, George’a. Był też Beverley. Oni nie tylko grali w obronie, ale także strzegli Słoweńca. Chciałem zobaczyć, jak sobie poradzi. Udzielił im lekcji. To wyglądało, jakby małe dzieci próbowały go kryć.”

1 Komentarz

  1. […] Luka Doncić wziął udział w poniedziałkowym treningu Dallas Mavericks. Niestety musiał szybciej skończyć swój udział w przygotowaniach do nadchodzącego meczu z powodu bólu kolana, które zostało obłożone lodem. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like