Damian Lillard uważa, że Stephen Curry jest najlepszym strzelcem w historii NBA
Informacje

Lillard uważa, że Steph Curry jest najlepszym strzelcem w historii NBA

Kolejny niesamowity występ zanotował wtorkowej nocy Damian Lillard, zdobywając w meczu z Pelicans – 50 punktów.

Gwiazda Portland Trail Blazers miała 13/20 z gry (65%), 6/13 zza łuku (46,2%) i 100% skuteczności z linii rzutów wolnych – 18/18.

Ten wyczyn skomentował na Twitterze, Draymond Green.

Dame zdobył 20 punktów w ostatniej kwarcie, co pozwoliło zwyciężyć drużynie Portland z Pelicans.

Shaquille O’Neal po meczu poprosił Lillarda, aby opowiedział wszystkim, jak do tego doszło, że stał się takim krwistym graczem.

„Po prostu wkładam w to dużo czasu i serca.” – powiedział Lillard. „Oczywiście, w pierwszej kolejności pomyślałem o Stephenie Curry’m, kiedy mówimy o najlepszych strzelcach. Twierdzę, że to właśnie on jest najlepszym rzucającym w historii NBA. On powie Tobie to samo – dużo powtórzeń.”

„Nie istotne, czy ludzie Ciebie oglądają. Robisz to podczas gry, z koncentracją, utrzymując się ciągle na odpowiednim poziomie.”

„Wykonujesz dziesięć takich samych rzutów pod koniec treningu, kiedy jesteś już zmęczony. Robisz to na okrągło. Dzięki temu stajesz się lepszy.” – wyjaśnia.

„Stajesz się silniejszy psychicznie i bardziej pewny siebie, ponieważ robisz to często. Następnie podczas gry, czy to jest końcówka spotkania, czy pierwsza, druga, trzecia kwarta, oddajesz rzut i masz pewność, że to się uda.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like