damian lillard 55 denver
Informacje

Lillard o 55-tce: To nie ma znaczenia. Przegraliśmy mecz

Damian Lillard w piątym meczu konfrontacji NBA Playoffs z Denver Nuggets podkreślił, że jego zdobycz 55-punktowa nie ma kompletnie znaczenia.

LILLARD: PRZEGRALIŚMY MECZ

Wtorkowa noc przejdzie do historii, ponieważ DAME pobił rekord. W GAME 5 rywalizacji z Nuggets rzucił 12 trójek, co jest rekordem NBA w fazie play-off. Lillard zakończył spotkanie z dorobkiem 55 punktów.

„To nie ma znaczenia. Przegraliśmy mecz.” – podkreślił po meczu rozgrywający Blazers. „Chodzi mi o to, że w tym momencie liczy się tylko to, że nie możemy odnosić porażki w kolejnych pojedynkach tej serii. Wychodzimy na boisko po to, aby zwyciężać.”

Nuggets objęli prowadzenie w serii 3-2, a świetne spotkanie rozegrał grający z ławki Monte Morris (zajął miejsce słabo dysponowanego Facundo Campazzo), zdobywając 28 punktów i pięć asyst oraz Joker, który jest jednym z głównych kandydatów do tytułu MVP. Serb finiszował w tym meczu z linijką: 38 punktów, 11 zbiórek, 9 asyst, ocierając się o triple-double.

„Dame jest naprawdę świetnym i utalentowanym strzelcem, a my wykazaliśmy skupienie przez cały mecz.” – powiedział Nikola Jokić. „W czwartek kwarcie mieliśmy 6/7 punktów przewagi i nie dojechaliśmy do końca. Zamknięcie meczu po dwóch dogrywkach było po prostu szczęściem.”

Lillard w tym spotkaniu zrobił wszystko, co mógł, aby utrzymać przy życiu zespół z Oregon. Jego dwa trafienia trzypunktowe, które doprowadziły do dogrywki są marzeniem każdego gracza.

Podkreślmy, że w drugiej kwarcie przewaga Denver sięgała, aż do 22 punktów.

„To był najlepszy występ w play-offach, jaki kiedykolwiek widziałem.” – stwierdził trener Blazers, Terry Stotts. „Dał z siebie wszystko. Zdobył ogromną ilość punktów.”

Damian zdobył 17 z 19 punktów Portland w dwóch dogrywkach.

„Dame grał dla nas świetnie przez całą noc. Szkoda, że zmarnowaliśmy jeden z jego najlepszych występów, jakie zobaczysz w tej fazie rozgrywek.” – powiedział CJ McCollum.

Teraz rywalizacja wraca do Portland. Z czwartku na piątek o godz. 2:00 polskiego czasu odbędzie się konfrontacja nr 6, a zespół Blazers będzie musiał zatrzymać Nikolę Jokicia, który w pierwszej rundzie uzyskuje średnio 32,4 punktu, 11 zbiórek na mecz.

1 Komentarz

  1. […] drużynie USA, tyle samo co Mills zdobył Damian Lillard (22), który dodatkowo zapisał na swoim koncie 4 zbiórki i asystę. Kevin Durant podobnie jak […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like