jalen johnson duke
Informacje

LeBron James wzorem dla Jalena Johnsona

Wielkimi krokami zbliża się loteria Draftu 2021. Jednym z tych, który weźmie udział w wyborach będzie Jalen Johnson, który ostatni sezon zagrał w barwach Duke.

W tym jedynym sezonie drużyny uniwersytetu Duke, Johnson osiągał średnio 11,2 punktu, 6,1 zbiórki, 2,2 asysty, 1,2 przechwytu, 1,2 bloku na mecz. Jalen spędzał na boisku przeciętnie 21,4 minuty.

Skrzydłowy typowany jest w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników tegorocznego draftu. Prawdopodobnie trafi do takiego zespołu jak Orlando Magic, Oklahoma City Thunder lub Sacramento Kings (picki od 5-9).

Liczba asyst 19-latka nie wygląda imponująco, jednak jego wizja oraz umiejętność dostarczania piłki do kolegów z drużyny jest znakomita.

Podczas niedawnego wywiadu dla NBA.com został zapytany przez reportera, czy jest ktoś kogo podziwia i stara się naśladować w najlepszej koszykarskiej lidze świata.

LeBron James. Wszystko, to co robi jest niesamowite. Jego IQ jest najwyższym poziomie.” – stwierdził.

Dzięki umiejętnością rozgrywania mógłby stać się rozgrywającym zespole, tak samo jak LeBron James przez całą swoją karierę.

Jednak Johnson będzie musiał doszlifować grę w obronie, którą na chwile obecną kuleje.

Loteria draftu odbędzie się 29 lipca.

1 Komentarz

  1. […] Jalen Johnson zakończył zmagania w Summer League (Las Vegas) jako jeden z najlepszych graczy, którzy rozpoczną swój pierwszy sezon w NBA. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like