Informacje

LeBron James wychwala Lukę Doncicia

Luka Doncić po pierwszym „spotkaniu” z LeBronem Jamesem na parkiecie udał się do szatni największej gwiazdy NBA po koszulkę, o której zawsze marzył.

„Strive for greatness” – to napis, który umieścił LeBron na koszulce, którą wręczył młodemu Słoweńcowi. LBJ już w pierwszym sezonie Luki dostrzegł u niego wielki talent.

W czwartek obaj zawodnicy ponownie staną naprzeciwko siebie, bowiem Lakers będą na Staples Center gościć zespół Dallas Mavericks.

„Sądzę, że są zawodnicy, którzy potrafią czytać całą grę na parkiecie. Nie chodzi o posiadanie piłki, ale o przewidywalność zagrać, dobre ustawienie, dostrzeganie błędów w ustawieniu własnych kolegów z drużyny. Kiedy to widzę mówię: wow.” – wyjawił LeBron James.

Doncić nie jest już debiutantem. Ten sezon jest jego trzecim w karierze w NBA. W zeszłym sezonie poprowadził Dallas do najbardziej efektywnego ataku w historii NBA. W swoim pierwszym meczu tego sezonu 21-letni rozgrywający drużyny z Teksasu zdobył 32 punkty, 8 zbiórek, 5 asyst.

Kilka lat temu LeBron powiedział, że wiele lat temu zauważył Doncicia i chciał go wprowadzić pod swoją markę do Nike.

„Zawsze prowadziłem politykę otwartych drzwi. Znacie to. Oczywiście, nigdy nie chcę nikogo zmuszać. Obecnie pokazuje się z najlepszej możliwej strony i nie potrzebuje takiego wsparcia.” – podkreśla LBJ.

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like