Informacje

Kryzys strzelecki Stephena Curry’ego. Cenna lekcja dla Jordana Poole’a?

Nie od dziś wiemy, jak ważną postacią w ekipie Golden State Warriors jest Stephen Curry. Największa gwiazda zespołu przeżywa obecnie kryzys strzelecki.

Maszyna Stepha zacięła się. Jordan Poole skorzysta?

Okazuje się, że na tym spadku skuteczności lidera GSW może skorzystać inny znakomity gracz linii ataku – Jordan Poole. Obrońca znalazł się w idealnej sytuacji. Niemoc rzutowa Splash Brothera daje mu dużo nowych szans, ale także doświadczenia, jak radzić sobie z kryzysem.

Poole od początku był w cieniu niesamowitego zdobywcy trójek. Teraz dwukrotny MVP wpadł w „delikatny” kryzys. To daje duże szanse, aby Jordan mógł nauczyć się walczyć ze wzlotami i upadkami w swojej karierze.

Po prostu trzeba dalej oddawać rzuty. – powiedział Poole dziennikarzom po dzisiejszym zwycięstwie z Utah Jazz 94:92. Powiedziałem mu, że w meczu jego każdy rzut wyglądał dobrze. Doskonale wiemy, jak wielkim jest strzelcem. Nie chcemy nic zmieniać. Wciąż jest agresywny i robi wiele dobrego dla zespołu. Jeśli trafi sporo swoich rzutów, może zaliczyć 40, 50-cio punktową noc. Ma nasze pełne zaufanie.

W meczu z Jazz, Curry zdobył 13 punktów. Trafił tylko 5 z 20 oddanych rzutów, z czego 1/13 zza łuku.

Steph rzucał ze skutecznością 40,4 procent z gry, natomiast 37,4 zza łuku w grudniu. Teraz jest gorzej: 37,1% i 32,7 w 11-stu styczniowych meczach.

Wydawało się, że buzzer-beater z Houston odblokuje Curry’ego. Nic z tego. Nie pozwoliło to na wyjście z dołka.

Dzisiaj prawdopodobnie tylko trzy ostatnie rzuty były do kitu. Nie martwię się o to, tylko zastanawiam, co należy zmienić. Muszę czerpać radość ze swoich rzutów. To jest coś, co towarzyszyło mi przez całą karierę. Chce być lepszy każdego dnia.

Fot. główna: Justin Ford/Getty Images

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like