Informacje

Krótsze występy Elfrida Paytona, Derrick Rose na TOPie

Od początku sezonu aż do końca marca, Elfrid Payton grał średnio 25 minut, w kwietniu otrzymywał 19, a maju, tylko – 14.

Ta ostatnia wartość to występ rozgrywającego w meczu z Houston Rockets, wygranym przez Knicks 122:97.

Elfrid Payton New York Knicks

Wydaje się, że rola Elfrida Paytona w ekipie z Nowego Jorku maleje, a coraz dłużej na parkiecie przebywa były MVP – Derrick Rose.

Zapytany po tym spotkaniu trener – Tom Thibodeau, o roli Paytona w składzie, nie powiedział wprost, że ona zmniejsza się.

“To jest to, czego potrzebujemy.” – powiedział Thibodeau. “Ktoś inny przejął jego zadania i to jest piękno tej drużyny. Wszyscy się wspieramy i na pierwszym miejscu stawiamy zwycięstwo. Ktoś gra dobrze, będzie grał.”

“Nie ma wielkiej różnicy między naszymi starterami, a ławką rezerwowych.” – każdy jest wymienny. Widzę, że nasi gracze z ławki są faktycznie graczami pierwszej piątki. To wielkie szczęście, że mamy taką sytuację. Przez cały sezon mówiłem, że Elfrid jest ważną częścią naszego zespołu.”

Tak jak wyżej wspomniałem ograniczony czas Paytona to wydłużony Rose’a.

W kwietniu Derrick przebywał na parkiecie średnio 27 minut na mecz. Dzisiaj to, aż 31, a Rose zagrał świetnie, zdobywając 24 punkty (4/5 za 3), 6 zbiórek, 4 asysty i przechwyt.

Wszystkich zastanawia, czy weteran NBA będzie wstanie wyprzeć z pierwszej piątki 27-letniego rozgrywającego.

Poniekąd Payton pomógł Knicks ustanowić jedną z najlepszych obron w NBA, natomiast Rose jest lepszym graczem ofensywnym.