Kontuzje

Kontuzja łokcia wykluczy Evana Mobleya z gry przez dwa tygodnie

Podczas poniedziałkowej porażki Cleveland Cavaliers, Evan Mobley doznał kontuzji i nie zagra przez przynajmniej dwa tygodnie. Taką informację przekazał zespół z Ohio.

MOBLEY OUT

Rezonans magnetyczny wykazał skręcenie łokcia u debiutanta NBA. Mobley będzie musiał wyleczyć kontuzje i spodziewa się, że wróci dopiero za około miesiąc.

Tydzień temu kontuzji doznał inny gracz Cavs – Collin Sexton. U rozgrywającego CLE problemem jest zerwana łąkotka w lewym kolanie. Sexton, który w zeszłym sezonie zdobywał średnio 24,3 punktu na mecz z pewnością przegapi sporo spotkań.

Evan opuścił parkiet w ostatniej kwarcie meczu z Celtics i niestety na boisko już nie wrócił. Był to najsłabszy występ w karierze NBA, bowiem 20-latek zdobył tylko jeden punkt, nie trafiając ani razu 0/11. Wykorzystał tylko jeden rzut wolny. Zapisał na swoim koncie 9 zbiórek, 5 asysty oraz 2 bloki.

Będzie po raz pierwszy pauzował w nadchodzącym meczu z Brooklyn Nets.

Trójka Draftu 2021 uzyskuje średnio 14,6 punktu, 8,0 zbiórki, 2,5 asysty na mecz.

Ponadto młodzieniec jest jednym z kandydatów do otrzymania nagrody debiutanta roku.

To niechciane wykluczenie zmusiło trenera J.B. Bickerstaffa do wyprowadzenia innego „wielkiego działa” – Tacko Falla. Wieżowiec Cavs po raz pierwszy miał okazję zmierzyć się ze swoim byłym klubem – Boston Cetlics.

„Każdy musi wykonać swoją pracę. Tracimy Evana. To jest właśnie NBA. Gramy 82 mecze w sezonie i każdy będzie miał okazję grać. Nie możemy oczekiwać, że jedna osoba zastąpi Mobleya, Sextona, Love’a czy Markkanena. Wszyscy zawodnicy muszą wnieść jeszcze więcej, aby wypełnić tą lukę.”

fot. Getty Images

1 Komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like