Kontuzje

Kontuzja łokcia wykluczy Evana Mobleya z gry przez dwa tygodnie

Podczas poniedziałkowej porażki Cleveland Cavaliers, Evan Mobley doznał kontuzji i nie zagra przez przynajmniej dwa tygodnie. Taką informację przekazał zespół z Ohio.

MOBLEY OUT

Rezonans magnetyczny wykazał skręcenie łokcia u debiutanta NBA. Mobley będzie musiał wyleczyć kontuzje i spodziewa się, że wróci dopiero za około miesiąc.

Tydzień temu kontuzji doznał inny gracz Cavs – Collin Sexton. U rozgrywającego CLE problemem jest zerwana łąkotka w lewym kolanie. Sexton, który w zeszłym sezonie zdobywał średnio 24,3 punktu na mecz z pewnością przegapi sporo spotkań.

Evan opuścił parkiet w ostatniej kwarcie meczu z Celtics i niestety na boisko już nie wrócił. Był to najsłabszy występ w karierze NBA, bowiem 20-latek zdobył tylko jeden punkt, nie trafiając ani razu 0/11. Wykorzystał tylko jeden rzut wolny. Zapisał na swoim koncie 9 zbiórek, 5 asysty oraz 2 bloki.

Będzie po raz pierwszy pauzował w nadchodzącym meczu z Brooklyn Nets.

Trójka Draftu 2021 uzyskuje średnio 14,6 punktu, 8,0 zbiórki, 2,5 asysty na mecz.

Ponadto młodzieniec jest jednym z kandydatów do otrzymania nagrody debiutanta roku.

To niechciane wykluczenie zmusiło trenera J.B. Bickerstaffa do wyprowadzenia innego „wielkiego działa” – Tacko Falla. Wieżowiec Cavs po raz pierwszy miał okazję zmierzyć się ze swoim byłym klubem – Boston Cetlics.

„Każdy musi wykonać swoją pracę. Tracimy Evana. To jest właśnie NBA. Gramy 82 mecze w sezonie i każdy będzie miał okazję grać. Nie możemy oczekiwać, że jedna osoba zastąpi Mobleya, Sextona, Love’a czy Markkanena. Wszyscy zawodnicy muszą wnieść jeszcze więcej, aby wypełnić tą lukę.”

fot. Getty Images

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like