Kontrowersje wokół opóźnień COVID-19 w sezonie NBA 2020-2021

Sezon NBA 2020-2021 był niespotykany z wielu powodów. Wprowadzenie protokołów COVID-19 w celu ochrony zawodników i pracowników oraz konieczność gry w „bańce” w Orlando, były tylko jednymi z wielu zmian, jakie wprowadzono w sezonie. Jednakże, jedną z największych kontrowersji sezonu było podejście do opóźnień związanych z COVID-19.

Już na początku sezonu zespół Houston Rockets miał problemy z wirusem, co doprowadziło do przełożenia ich meczów. Kiedy później kilku zawodników Washington Wizards zaczęło mieć pozytywne wyniki testów na COVID-19, mecz Wizards z zespołem Utah Jazz został odwołany. Wkrótce po tym pojawiły się kolejne przypadki w różnych zespołach, co spowodowało wiele odwołań i przełożeń meczów.

Pomimo protokołów COVID-19 wprowadzonych przez NBA, wiele osób krytykowało ligę za sposób, w jaki radziła sobie z opóźnieniami. Wiele osób uważało, że powinno się odwoływać więcej meczów, by zapewnić bezpieczeństwo zawodników i pracowników. Inni uważali, że NBA nie powinno grać w ogóle, ponieważ niektórzy zawodnicy mieli pozytywne wyniki testów na COVID-19, a to oznaczało, że cała „bańka” mogła być zagrożona.

Jednak NBA kontynuowała sezon, wprowadzając dodatkowe środki ostrożności i zachęcając zawodników do przestrzegania protokołów COVID-19. Liga również uznawała, że niektóre mecz muszą zostać odwołane z powodu ryzyka zarażenia i że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Mimo wszystkich kontrowersji, sezon NBA 2020-2021 zakończył się sukcesem, dzięki zespołom i ligom, które były zdeterminowane, by zapewnić bezpieczeństwo zawodników i pracowników, a jednocześnie utrzymać zainteresowanie kibiców. Warto jednak pamiętać, że wiele zespołów miało poważne problemy związane z COVID-19 i zmuszone było grać składami złożonymi z młodszych lub mniej doświadczonych zawodników. Bez wątpienia sezon ten zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej nietypowych i wymagających w historii NBA.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *