Informacje

Kolejne gwiazdy włączone do Galerii Sław

Kolejne wielkie nazwiska, zasłużenie zostały włączone do Galerii Sław. Są to m.in. Paul Pierce, Toni Kukoc, Ben Wallace, Chris Bosh czy też Chris Webber.

Dziewięć drużyn nie chciało wylosować Paula Pierce’a w drafcie NBA w 1998 roku i jeśli myślisz, że sam zawodnik nie pamięta tych klubów, to się mylisz.

Nowy gwiazdor, który znalazł się w Hall of Fame w kolejności wymienił wszystkie i podziękował za możliwość dar, który mu się przytrafił – Boston Celtics.

„Doceniam to. Dziękuje za uwierzenie we mnie. To dolało oliwy do ognia. Do dziś nie mogę pojąć, jak wślizgnąłem się do dziesiątki (10 wybór draftu). Wszystko stało się z jakiegoś powodu. Trafiłem do Celtics, jestem wdzięczny.”

Pandemia uniemożliwiła odbycie ceremonii, która została przesunięta o 4 miesiące. Aż 16 nowych członków zasiliło szeregi galerii sław i jest to największa grupa w historii.

Legendarny Bill Russell, który trafił do HOF w 1975 roku jako zawodnik, został uhonorowany również za swoją pracę trenerską. Jest piątą osoba, która została włączona jako zawodnik i trener.

Mamy wśród tej gruby ważną osobę, Europejczyka, któremu asystował sam Michael Jordan.

We wczorajszym przededniu inauguracji, Toni stwierdził:

„Nie sądzę, aby była ważniejsza osoba niż Michael Jordan, która mogłaby stanąć jutro obok mnie. Michael wpłynął na moje życie w każdy możliwy sposób.” – wyjawił Kukoc.

Dzisiejszej nocy, Toni podziękował Jordanowi i Pippenowi za skopanie mu tyłka podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Amerykanie pokonali wtedy Chorwację 117:85.

Z MJ’em u boku, były gracz Bulls nie omieszkał pomiąć w swoim przemówieniu tych ważnych osób.

„Chciałbym podziękować tym panom. Michaelowi Jordanowi i Scottiemu Pippenowi za skopanie mi tyłka podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, a następnie zmotywowanie mnie do jeszcze cięższej pracy, aby stać się ważną częścią Chicago Bulls.” – powiedział 52 latek.

Kukoc, któremu nie można odmówić statusu gracza i pioniera Europejczyków w NBA, w końcu wszedł do galerii sław, 15 lat po przejściu na emeryturę, mimo, że był trzykrotnym mistrzem NBA i najbardziej dominującym graczem wczesnych lat 90. w Europie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like