Informacje

Kiedy Ricky Rubio opuści NBA? Znamy plany Hiszpana!

Wydaje się, że Ricky Rubio już zaplanował, kiedy odejdzie z NBA i wróci do Europy.

Obecny sezon był jednym z najlepszych w dotychczasowej karierze Hiszpana. Był. ponieważ zerwane zostały więzadła krzyżowe w kolanie. To ta sama kontuzja, której doznał w swoim debiutanckim sezonie w 2012 roku.

Stanął w obliczu drugiej poważnej kontuzji podczas swojej kariery. W słowach wykazał dużo siły i dojrzałości.

Ubolewam nad tym każdego dnia. Zostałem kontuzjowany, ale co mogę zrobić? Musimy spojrzeć na tą sprawę z innej perspektywy. Pamiętajmy, że mamy pandemię. – powiedział Rubio, który podkreślił także, że nie zagra w nadchodzącym EuroBaskecie.

Mogę już to powiedzieć, że nie będę brał udziału w mistrzostwach Europy. Zaangażuję się w inny sposób, jeszcze tu wrócę.

Oczywiście ta sytuacja powoduje, że spadają notowania 31-letniego rozgrywającego. Mowa tu o potencjalnym transferze. Przyznał, że jest to trudny psychicznie okres, ale teraz jest do tego przyzwyczajony.

To część biznesu. Dawniej gorzej to znosiłem. Źle się czujesz, ponieważ chcesz być tam, gdzie Twoje miejsce.

Zacznie się luty i będą z pewnością krążyły plotki dotyczące handlu.

Jednak nie będzie musiał długo martwić się tymi sprawami, ponieważ wraz z rodziną zaplanował, kiedy opuści ligę. Jego dwuletni syn zacznie chodzić do  szkoły mniej więcej za cztery lata.

Kiedy mój syn zacznie szkołę, NBA nie będzie tego warte. Będę musiał wrócić. Nie chcę, aby przeżywał. W wieku sześciu lat będzie nawiązywał przyjaźnie. Zostało to omówione z moją żoną. Nadejdzie czas, kiedy koszykówka nie będzie priorytetem.

Dotychczas Rubio wystąpił w 34. meczach obecnego sezonu, w których zdobywał średnio 13,1 punktu, 4,1 zbiórki, 6,6 asysty na mecz. Najlepszy występ miał miejsce w Madison Squre Garden, gdzie Ricky zdobył, aż 37 punktów (8/9 za 3 punkty).

Fot. główna: Ken Blaze-USA TODAY Sports

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like