Informacje

Kevin Porter Jr. wzmacnia swoją obronę, kryjąc najlepszych graczy NBA

Większość trenerów NBA analizuje zapiski meczów drużyny przeciwnej, aby znaleźć jak najwięcej słabych punktów w nadchodzącym pojedynku.

Na przykład, niektórzy trenerzy znajdą przewagę w ofensywie, gdy zmieni się wolniejszego obrońcę na szybszego gracza. Kiedy tak się stanie, szybszy zawodnik użyje swoich umiejętności i wykorzysta słabszy punkt zespołu rywala.

Taki był plan czwartkowej nocy, kiedy szkoleniowiec Phoenix Suns – Monty Williams wiedział, że Rockets lubią zmieniać się w defensywie. Duża ilość zasłon spowodowała, że niżsi obrońcy strzegli DeAndre Aytona, który mógł wykorzystać swój zasięg oraz warunki fizyczne i mieć ogromną przewagę na tablicy.

Chociaż Ayton zakończył ten mecz z dorobkiem 16 punktów, to doskonale pamięta nieznośnego strażnika, mierzącego 193 centymetry wzrostu. Zawsze był w pobliżu. Tym energicznym graczem był Kevin Porter Jr., który postawił sobie za priorytet grę w defensywie. Pokazał w tym sezonie, że chce i jest gotowy kryć największe talenty NBA.

Pięć minut przed końcem drugiej kwarty, Porter nie trafił za 3 punkty, a gospodarze rozpoczęli kontratak. Pierwszy na kosz przeciwnika poleciał center Suns, a na sobie czuł oddech Portera Jr. DeAndre natychmiast podniósł rękę do góry, twierdząc, że ma przewagę i może zdobyć punkty.

Mylił się.

„Jego defensywa jest naprawdę dobra w tym sezonie.” – powiedział trener HOU, Stephen Silas. „Podejmuje wyzwanie i wkłada w nie dużo wysiłku. Doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny jest dla naszego zespołu. Obrona w jego wykonaniu jest więcej niż solidna.”

21-latek pokrył również największe gwiazdy Suns: Chrisa Paula i Devina Bookera, którzy razem osiągnęli skuteczność rzutów poniżej 40%!

fot. główna: Getty Images, Źródło: Rockets Wire

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like