Informacje

Kevin Love szczęśliwy z powrotu po „wyczerpującej psychicznie” absencji

Kevin Love powrócił po kontuzji do składu Cleveland Cavaliers. Nastąpiło to w sobotnim meczu z New Orleans Pelicans (porażka 82:116).

Przypomnijmy, że 32-letni silny skrzydłowy CAVS nabawił się kontuzji prawej łydki w drugim spotkaniu sezonu przeciwko Philadelphia 76ers (28.12.2020). W wyjazdowym pojedynku z Pelicans, Love zagrał 10 minut i w tym czasie zdobył 4 punkty i jedną zbiórkę.

„Gram w koszykówkę i uwielbiam to robić. To część mojego życia.” – powiedział dziennikarzom. „Odebranie mi możliwości gry w zeszłym roku to był spory cios. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wrócić. Prawdopodobnie parę tygodni zajmie mi, aby wrócić do normalnej dyspozycji. Chęć powrotu była ogromna.”

Weteran grający z numerem 0 w ekipie z Ohio przyznał, że absencja od gry była bardzo obciążająca psychicznie.

„Nie chcę przesadzić, ale sądzę, że to jest bardziej obciążające psychicznie niż fizycznie. Z pewnością dla mnie.” – powiedział Love.

Podczas przygotowań do powrotu powiedział, że czuł się niesamowicie, dodając, że nie czuł się tak dobrze od lat.

3 Komentarze

  1. […] po raz drugi w tym sezonie swój najlepszy rezultat osiągnął wracający po kontuzji – Kevin Love: 18 punktów (4/8 za 3), 3 zbiórki, asysta, […]

  2. […] Darius Garland – 22 pkt, 2 zb, 12 ast, stl ; Collin Sexton – 22 pkt, 5 zb, 2 ast, blk ; Kevin Love – 14 pkt, 11 zb, […]

  3. […] Kevin Love – 25 pkt, 6 zb, 3 ast ; Collin Sexton – 25 pkt, 4 zb, 8 ast, 2 stl, blk ; Dean Wade […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like