kevin durant
Informacje

Kevin Durant: „Nic nie osiągnąłem. Odpadliśmy.”

Kevin Durant był prawdopodobnie najlepszym koszykarzem na świecie w 2019 roku, zanim doznał kontuzji Achillesa podczas finałów NBA.

kevin durant

Przegapił cały kolejny sezon, po to, aby wrócić silniejszy i w pełni gotowy do rywalizacji o mistrzostwo NBA. KD w dzisiejszym podcaście ’Boardroom out of the office’ wyjawił, że był zszokowany tym, jak większość ludzi reagowała na jego niesamowite występy w tym sezonie.

„Dostaje teraz tyle gratulacji.” – powiedział Durant. „Nic takiego nie zrobiłem, ponieważ odpadliśmy. Wiedziałem, że mogę zrobić wiele, że gram dobrze. Zdobyłem 48 punktów. Przecież wcześniej także grałem takie spotkania. To nie było nic szczególnego, przegraliśmy.”

Kevin był zawsze naturalnym wojownikiem, który podejmował wyzwania. W pełni skoncentrowany i skupiony na swojej pracy. Był tak bardzo pochłonięty zdobyciem mistrzostwa w tym roku, że nie przyznał się do żadnych problemów związanych z Achillesem przez cały sezon. Martwił się, tylko i wyłącznie o to, jak podnieść swoją grę na jeszcze wyższy poziom.

KD zakończył sezon zasadniczy ze średnią 26.9 punktu, 7,1 zbiórki, 5,6 asysty na mecz. Procent skuteczności rzutów z gry wyniósł 54%. Tym samym wyrównał własny rekord z sezonu 2017, kiedy uzyskiwał tę samą wartość procentową (53,7).

Jeśli chodzi o playoffy to liczby te są jeszcze większe. Monstrualne. Gwiazda Nets zdobywała średnio 34,3 punktu, 9,3 zbiórki, 4,4 asysty, 1,6 bloku na mecz.

Można śmiało stwierdzić, że lider BK osiągnął jeszcze wyższy poziom swojej gry.

4 Komentarze

  1. […] podpisaniu umowy z Kevinem Durantem na kolejne cztery lata z wynagrodzeniem 198 milionów dolarów, zespół Nets podejmuje działania […]

  2. […] przez MVP turnieju w Tokio – Kevina Duranta, Amerykanie po raz czwarty z rzędu zdobyli złoty medali igrzysk olimpijskich. Reprezentacja USA […]

  3. […] posiadają najlepszą trójkę w NBA, w której skład wchodzi Kevin Durant, Kyrie Irving oraz wyżej cytowany James Harden. Wokół siebie mają takich graczy jak Blake […]

  4. […] Nets, Kevin Durant będzie współpracował z Weedmaps, sklepem internetowym sprzedającym […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like