Informacje

Kemba Walker o grze w NYK: „To miasto mnie wychowało.”

Kemba Walker nie ukrywa podekscytowania możliwością gry dla swojego rodzinnego miasta, jakim jest Nowy Jork.

„To miasto mnie wychowało.” – stwierdza. „Przybywam tutaj, aby dać wszystko, co mam.”

Właśnie takie informacje przekazuje fanom Kemba, który wchodzi w swój pierwszy sezon jako zawodnik Knicks.

Walker wypowiedział te słowa we wtorek, stojąc w Empire State Building obok Evana Fourniera również nowego członka zespołu. Obaj zawodnicy zostali przywitani przez słynnego rapera – Fat Joe.

Walker fat joe fournier knicks

„Oni to wiedzą.” – powiedział 31-latek. „To miasto mnie wychowało. To miejsce sprawiło, że posiadam takie umiejętności.”

Dla przypadkowego obserwatora, słowa Walkera mogą brzmieć jak banał, ponieważ jest zawodnikiem, który wraca, aby grać we własnym domu.

Jeśli znasz Walkera i jego historię, wiesz, że wiadomość, którą wysłał do fanów NYK jest autentyczna.

Zaledwie sześć tygodni temu, Kemba został sprzedany przez Boston do Oklahomy City Thunder. Po wyrażeniu zgody na prawie 20 milionów wykupu z Thunder, Walker podpisał dwuletnią umowę o wartości 16 milionów dolarów z zespołem z Nowego Jorku.

Popularny „Cardiac Kemba” w zeszłym sezonie wystąpił w 43. meczach Celtics i zdobywał średnio 19,3 punktu, 4,0 zbiórki, 4,9 asysty na mecz.

„Jestem naprawdę zmotywowany. Cieszę się, że Ci ludzie we mnie wierzą.” – wyjawił. „To wszystko czego potrzebuję. Potrzebuję kogoś, kto we mnie uwierzy. Oni mi to zapewniają, a ja to doceniam.”

Walker boryka się z kontuzją kolana i przez to wystąpił tylko w 43. spotkaniach poprzedniego sezonu. Całkiem możliwe, że to także ograniczy jego czas spędzony na parkiecie w barwach NYK.

Jednak nawet z problemami, Kemba zdaje się ulepszać zespół. Zdecydowanie jest to wielkie wsparcie dla młodych graczy.

1 Komentarz

  1. […] momentu, w którym Kemba Walker podpisał dwuletni kontrakt z New York Knicks, było mnóstwo związanych z powrotem zawodnika do […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like