Jusuf Nurkic obronca roku? DPOY
Informacje

Jusuf Nurkić obrońcą roku? Chętnie przytuli tytuł

Center Portland Trail Blazers – Jusuf Nurkić wyjawił, że chciałby otrzymać tytuł najlepszego obrońcy (DPOY) w NBA.

JUSUF NURKIĆ OBROŃCĄ ROKU?

To siódmy sezon Bośniaka na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata. Fakt, że jest trzonem obrony ekipy z Oregon.

Po zwycięstwie dzisiejszej nocy z Utah Jazz, Nurkić omówił swój cel.

„Staram się ukończyć sezon w formie i pełnym zdrowiu. Zrobię wszystko, co trzeba, aby zostać obrońcą roku. To jest mój cel.” – powiedział wielkolud. „Naprawdę myślę, że mogę to zrobić. Oczywiście mamy wielu obrońców w naszym składzie, ale jest problem z pozycją nr 5.”

nurkic blocks curry

26-latek nie jest zaliczany do grona czołowych kandydatów otrzymania nagrody DPOY. Wczesne prognozy ustawiają wyżej dwukrotnego zdobywcę Rudy’ego Goberta oraz Giannisa Antetokounmpo.

„Czasem czuję, że ludzie mnie nie doceniają. Naprawdę uważam, że jestem najlepszym defensywnym graczem w naszej drużynie.” – dodał Nurkić.

Drużyna Portland Trail Blazers zajmuje 5. miejsce w tabeli konferencji zachodniej z rekordem 41-29. Wydaje się, że mają zapewnioną grę w fazie playoff, jednak ekipę Terry’ego Stotta czeka kilka ciężkich pojedynków, m.in. z Phoenix Suns oraz Denver Nuggets.

Fakt, że z poprzednich lat, ale jednak zawsze fajnie to oglądać 😉

1 Komentarz

  1. […] ; CJ McCollum – 21 pkt, 6 zb, 3 ast, blk ; Carmelo Anthony – 18 pkt, 3 zb, ast, stl ; Jusuf Nurkić – 16 pkt, 12 zb, 5 ast, stl ; Anfernee Simons – 14 pkt (4/5 za 3), 4 zb, 2 […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like