Zwycięzca konkursu rzutów za 3 punkty - Stephen Curry
Informacje

Juan Carlos Navarro inspiracją Stephena Curry’ego

Przed meczem NBA All-Star 2021, Stephen Curry rozmawiał z reporterami o Juanie Carlosie Navarro, który miał na niego wpływ we wcześniejszych etapach jego kariery.

Splash Brother najpierw zwyciężył w konkursie rzutów za 3, a następnie pomógł ekipie LeBrona wygrać mecz gwiazd.

„Grałem kiedyś przeciwko niemu w koszykówce reprezentacyjnej. Oglądałem dużo filmów z jego gier.” – wspomina gracz GSW o emerytowanym Navarro. „Jego kreatywność, dobór zagrań, a także rytm wywarły na mnie ogromne wrażenie. Widziałem, jak trafiał trójki na jednej nodze. Kilka razy w swojej grze wypróbowałem tego typu zagranie, parę razy wpadło.” – podkreśla Curry.

W 2018 roku, Stephen zdradził hiszpańskiemu kanałowi telewizyjnemu Le Saxta, że zamierza skopiować jego rzuty dystansowe.

„To była dla mnie inspiracja. Podglądasz ich styl i zagrania, a tym samym poszerzasz własne umiejętności. Zdecydowanie był na moim celowniku.” – wyjawia Steph.

Navarro grał w NBA w sezonie 2007/2008 w barwach Memphis Grizzlies, jednak po roku wrócił do Europy, a konkretnie do FC Barcelony. W jedynym sezonie uzyskiwał średnio 10,9 punktu, 26, zbiórki, 2,2 asysty na mecz.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like