Informacje

Joakim Noah zmienił życie Billy’ego Donovana

Obecny trener Chicago Bulls, Billy Donovan nie zamierza wstrzymywać się od opisania wspomnień i komentarzy związanych z Joakimem Noahem.

„Zmienił moje życie.” – powiedział Donovan.

Wraz z Alem Horfordem, Corey’em Brewerem i Taureanem Greenem, Noah pomagał trenerowi Donovanowi sięgnąć po kolejne mistrzostwo NCAA  z zespołem Florydy w 2006 i 2007 roku.

„Nie byłbym w tym miejscu, bez tych ludzi, a także Udonisa Haslema, Mike’a Millera i Matta Bonnera.” – podkreślił.

Czwartkowej nocy, Billy będzie siedział na ławce Chicago Bulls w pojedynku ze swoim przyjacielem, trenerem Knicks – Tomem Thibodeau. W United Center miejsce będzie miało wydarzenie „Joakim Noah Night”.

NBC: Zawsze mówię ludziom, że Noah jest jednym z najbardziej prawdziwych ludzi, z którymi miałem do czynienia.

Donovan: Zgadza się. Jest autentyczny. Przede wszystkim jest niesamowicie opiekuńczy. Wykonał ogrom pracy swoim życiu, myśląc o innych, a dopiero później o sobie. Zawsze to w nim podziwiałem.

 Był zawodnik, który nawet nie grał we Florydzie. Miał problem z sercem, był podłączony do respiratora i zasadniczo podtrzymywane było jego życie. Jo był w Miami i powiedział młodziakowi: „Słuchaj, będę trenował z Tobą każdego dnia, aby pomóc Ci w rehabilitacji.”. Takim właśnie był facetem.

NBC: Jedną rzeczą, która zawsze go wyróżniała, jest to, że zawsze wspierał swoich kolegów z drużyny.

Donovan: Po ukończeniu college’u, zawsze czułem, że bez względu na to, gdzie zagra, w szatni będzie harmonia i zespół będzie odnosił zwycięstwa. On był pochłonięty wygrywaniem. Zrobiłby wszystko, aby jego zespół zwyciężył. Niezależnie od roli. Poświeci się dla swoich kolegów z drużyny.

Ale to nie tylko własnym kolegom. Pamiętam, kiedy przeszedł huragan Katrina, przyjechał do mojego biura i powiedział: „Musimy teraz wsiąść w auto i pojechać od Nowego Orleanu. Musimy pomóc tym ludziom.”

Odpowiedziałem: „Nie możemy tak po prostu pojechać w trakcie sezonu.”, on na to: „Musimy coś wymyślić.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like