Informacje

Joakim Noah przypomina, że sportowcy nie są maszynami

Były gracz NBA – Joakim Noah udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoich kontuzjach, których doznał podczas koszykarskiej kariery.

36-latek bardzo dużo osiągnął w NBA. Dwukrotnie wystąpił w meczu gwiazd, otrzymał tytuł najlepszego obrońcy w lidze dwa mistrzostwa NCAA oraz posiada w swoim dorobku srebrny medal mistrzostw Europy z reprezentacją Francji (2011).

Niestety miał też sporo kontuzji. Od czasu, kiedy pojawił się w Nowy Jorku (2016) jego kariera obniżała loty, do których nas przyzwyczaił.

W sezonie 2016/2017 rozegrał 46 spotkań, a jego średni czas spędzony na boisku wynosił 22 minuty. Tamtego lata podpisał czteroletni kontrakt z Knicks na kwotę 72 milionów dolarów. W rezultacie rozegrał tylko 53 mecze (46+7 – 2017/18).

Joakim musiał przejść operację kolana, a po jej zaleczeniu wystąpił kolejny uraz.

Pieniądze były tak duże, że Nowy Jork w dalszym ciągu płaci francuskiemu środkowemu, ponieważ umowa była zawarta do 2022 roku. Noah otrzyma ostatnie 6,4 mln dolców, co jeszcze w poprzednim sezonie plasowało go na trzecim miejscu na listach płac w Knicks!

Podczas całej swojej kariery udowodnił, że był znakomitym centrem, a dokładniej defensorem. Najlepsze występy świętował w Chicago Bulls i było to w sezonie 2013/2014.

Teraz przypomina nam, że sportowcy nie są maszynami, a kontuzje są procesem fizyczno-psychicznym.

„Byłem martwy. Rozumiesz co mam na myśli?  Miałem tyle kontuzji, że musiałem brać leki, żeby mnie nic nie bolało. Musiałem się z tym zmierzyć.”

„Wielu sportowców jest zmuszonych przez to przejść. Robimy operację i co? Starałem się to przezwyciężyć. Łatwo się mówi: wróci za 4-6 tygodni. Wtedy myślisz: Muszę się mierzyć z najlepszymi zawodnikami na świecie, a czujesz się martwy. Nie mogłem się ruszać. Miałem nawet dwie kontuzje w tym samym czasie, nie mogłem ruszać barkiem i kolanem.”

2 Komentarze

  1. […] Joakim Noah zostanie uhonorowany podczas meczu Chicago Bulls z New York Knicks. Mecz odbędzie się 28 października w United Center. […]

  2. […] Obecny trener Chicago Bulls, Billy Donovan nie zamierza wstrzymywać się od opisania wspomnień i komentarzy związanych z Joakimem Noahem. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like