Informacje

Jayson Tatum wciąż boryka się ze skutkami COVID-19

Gwiazda Boston Celtics, Jayson Tatum uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19 na początku stycznia, w konsekwencji musiał pauzować przez kilka tygodni.

Tatum opuścił pięć spotkań. Musiał wyzdrowieć, otrzymać pozwolenie od ligi na powrót oraz wrócić do formy.

Mimo, że ma już za sobą kilkanaście spotkań (konkretnie – 12) rozegranych po tej przerwie spowodowanej zakażeniem koronawirusem, to jednak wciąż odczuwa skutki choroby, kiedy przebywa na parkiecie.

22-latek tymi odczuciami podzielił się z redaktorem NBC Sports Boston – Darrenem Hartwellem.

„Myślę, że to wciąż w pewnym stopniu przeszkadza w oddychaniu.
wyjawił Tatum reporterowi. „Zagrałem już kilkanaście spotkań po chorobie. Nie chcę mówić, ale z trudem oddycham, męczę się dużo szybciej niż normalnie. Teraz już jest lepiej od czasu pierwszych gier po powrocie, jednak wciąż z tym walczę.”

W zasadzie wszystko obrazuje statystyka skuteczności rzutów rozgrywającego Boston Celtics. W ostatnich sześciu meczach, Tatum rzuca średnio ze skutecznością 34,9%.

Już od jakiegoś czasu każdy z nas wie, że COVID-19 ma poważny wpływ na układ oddechowy, a to może się ciągnąć jeszcze dość długo po wyzdrowieniu. NBA bacznie obserwuje problemy z płucami i sercem u zawodników, którzy przechodzili zakażenie koronawirusem.

Sytuacja Jaysona Tatuma pokazuje, że musimy poważnie traktować wirusa. Personel Celtics uważnie monitoruje stan zdrowia swojej największej gwiazdy.

W dzisiejszym zwycięskim meczu z Denver Nuggets 112:99, ozdrowieniec przebywał na parkiecie 33 minuty i w tym czasie zdobył 21 punktów (6/18 – 33,3% z gry), 6 zbiórek, 8 asyst i przechwyt.

 

2 Komentarze

  1. […] Jayson Tatum również pokazał świetną dyspozycję, zdobywając 44 punkty (16/25 z czego 5/9 za 3), 10 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty. […]

  2. […] Jayson Tatum dał niebywały popis w meczu z San Antonio Spurs. Gwiazda Boston Celtics osiągnęła rekord kariery, zdobywając 60 punktów! […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like