Informacje

Jarrett Allen zastopował Nikolę Jokicia. Główny twórca sukcesu Cavs

Trener Cleveland Cavaliers, J.B. Bickerstaff, w pojedynku z Denver Nuggets wystawił na pozycji centra Jarretta Allena, który musiał podjąć wyzwanie i zmierzyć się z Nikolą Jokiciem.

Allen Jokić

„Masz Jokicia przez cały mecz.”

Allen zagrał bez obaw. Takiej postawy oczekiwał szkoleniowiec Kawalerii. Właśnie, dlatego włodarze klubu podpisali z nim kontrakt, który opiewał na kwotę 100 milionów dolarów.

„To oczywiście trudny pojedynek. Wychodzę naprzeciw panującemu MVP, ale dobrze wiedzieć, że trener mi ufa. Jokić potrafi wszystko, jest strzelcem. Chciałem mu udowodnić, że potrafię go zatrzymać i zdobywać punkty.”  – powiedział środkowy.

Allen zdobył 21 punktów (10/11), 16 zbiórek i 2 asysty. Grał naprawdę świetnie i wydawało się, że jest ich dwóch.

Wykorzystał swoje rozmiary, atletykę i szybkość. Nękał Jokicia wokół obręczy oraz trzymał go na obwodzie. Co prawda, Jokić notował wartości, jak na MVP przystało (24 punkty, 19 zbiórek i 3 asysty), jednak w całym spotkaniu odniósł 6 strat. Allen zmusił go do pracy przez cały czas. Zrobił wszystko, co trzeba przeciwko graczowi tego kalibru.

„Był niesamowity.” – powiedział Kevin Love o Allenie. „Jego wysiłek był niebywały. Był dzisiaj naszym MVP.”

Na 2:06 minuty do końca pierwszej kwarty, Serb zszedł z boiska. Bickerstaff nie czekał zbyt długo i również ściągnął Allena, którego zastąpił Lauri Markkanen. Nikt inny nie będzie dźwigał tego ciężaru.

Za każdym razem, kiedy zawodnik Nuggets próbował oddawać rzut, Jarrett natychmiast był przy nim.

„Trudno to wyrazić słowami, ale Jarrett ma moje pełne zaufanie.” – powiedział szkoleniowiec Cavs. „Dużo rozmawialiśmy w poprzednim sezonie i letniej przerwie. Przyjmował każde wyzwanie, nie prosząc o nic.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like