James Harden trafi do Sixers?
FelietonyTransfery

James Harden będzie zawodnikiem Sixers jeszcze w tym sezonie!!

Niezadowolenie Jamesa Hardena z Houston Rockets to najgorzej strzeżony sekret w NBA.

Każdego dnia otrzymujemy aktualizację, która sprowadza się do jednego: James Harden chce opuścić Houston, a Rockets nie chcą wymienić go za darmo.  Zamiana Russella Westbrooka na Johna Walla, podpisanie kontraktu z Christianem Woodem… nic z tego nie zmieniło zdania Hardena. I nic z tego nie miało na celu wyłącznie przekonania go, by został. Zespół spełnia wszystkie wymagania supergwiazdy, a ta i tak chce zmienić drużynę.

Lista preferowanych miejsc docelowych Hardena może się rozszerzyć lub skurczyć, ale w ten czy inny sposób zostanie on wymieniony przed ostatecznym terminem trade deadline, jeśli nie znacznie wcześniej. Reszta to tylko gra teatralna.  

Philadelphia 76ers to jedyny sensowny partner do wymiany. Są jedną z dwóch drużyn na krótkiej liście Hardena i mają to, czego nie mają Brooklyn Nets: Bena Simmonsa, 24-letni talent All-NBA i All-Defensive, który wkracza w pierwszy sezon maksymalnej pięcioletniej umowy. Rockets będą mogli sprzedać Simmonsa jako swoją twarz przynajmniej przez ten okres.

Według raportów Adriana Wojnarowskiego z ESPN i Shamsa Charanii z The Athletic, Filadelfia jest gotowa włączyć do umowy byłego nr 1 w drafcie, po miesiącach nalegania. Natomiast prezes do spraw operacyjnych Sixers, Daryl Morey zaprzeczył tym doniesieniom, wprost mówiąc Charanii:

„Nie handlujemy Benem Simmonsem”, ale doskonale wiemy, że umiejętności Simmonsa i Embiida uniemożliwiają każdemu z nich maksymalizację jego prawdziwego potencjału.

Wie o tym także  generalny manager Rockets, Rafael Stone, który przez ponad dekadę pracował pod Morey’em w Houston. Harden znacznie lepiej pasuje do Filadelfii. Trzykrotny najlepszy strzelec ligi natychmiast zmienia średnie ataki w elitarne, a Embiid maskuje wiele defensywnych ograniczeń Hardena.

Raporty wskazują, że Stone oprócz Simmonsa poszukuje dodatkowych wyborów w drafcie. Może szukać wszystkiego, czego chce, ale Morey może i powinien powstrzymać się od wyborów z pierwszej rundy, dopóki jego protegowany nie będzie mógł złożyć oferty, która wymusi trochę słodzenia.

Miami Heat może zaoferować pakiet skupiony wokół Tylera Herro, podobnie jak Brooklyn Nets wokół Carisa LeVerta. Każdy zespół z młodym zauważalnym zawodnikiem postawi na stole podobną umowę. Miami i Brooklyn są podobno na liście Hardena i należą do nielicznych drużyn, które mogą oczekiwać, że Harden podpisze przedłużenie kontraktu w 2022. Milwaukee również znajduje się na tej liście, ale jest pozbawiony możliwości handlu młodymi talentami.

Uważam, że największe szanse na pozyskanie Hardena mają Sixers, kwestia tylko za jaką cenę. To, że Moray dementuje udział Simmonsa w wymianie, nic nie oznacza. Podobnie zrobił z CP3 – mówił, że Paul nie jest zawodnikiem do wymiany, a po czasie go wymienił. Harden jeszcze w tym sezonie zmieni barwy klubowe, a jego nowym domem będzie Filadelfia.

Paweł Wilczewski
Koszykówka jest moją pasją od 1998 roku. Mój dotychczasowy, jedyny polski fanpage jest zbiorem informacji na temat mojego ulubionego gracza - Michaela Jordana. Wychowywałem się w latach, w których grało się z zajawką na blokowych boiskach. Tak jest do dzisiaj! Obecnie świeżym w NBA młodym zawodnikiem, który cały czas imponuje mi swoimi umiejętnościami i w którego również wkładam bardzo wiele pracy jest reprezentant Memphis Grizzlies - Ja Morant.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like