jalen green nba draft 2021
Informacje

Jalen Green: Najciężej pracujący bufon

Jalen Green twierdzi, że to właśnie on powinien zostać wybrany z numerem 1 w tegorocznym drafcie NBA.

„TRENUJĘ CIĘŻEJ NIŻ WSZYSCY.”

Skauci i zespoły NBA wiedzą więcej o Jalenie Greenie, w porównaniu z pozostałymi zawodnikami, którzy wezmą udział w loterii.

jalen green nr 1

Z pewnością samozwańczy nr jeden znajduje się w pierwszej piątce graczy z największym potencjałem. 19-latek grał w G-League i bronił barw drużyny powiązanej z ligą (Ignite). Zaplecze najlepszej ligi świata stworzyło mu możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, bowiem grał wśród zawodowców.

Johnatan Kuminga również należał do zespołu, w którym grał Green i jest typowany w TOP 5 nadchodzącego draftu. Obaj musieli rywalizować z mężczyznami, którzy na co dzień musieli walczyć o wypłatę. To bez wątpienia zmienia postać rzeczy, bowiem gra z profesjonalistami, a nie z uczniami college’u o wiele mocniej buduje umiejętności i doświadczenie.

Jalen powiedział Bleacher Report, że powinien zająć pierwsze miejsce.

„Zacząłem zwracać na to uwagę po zakończeniu rozgrywek w bańce.” – wyjawił. „Po prostu czuję, że należy mi się jedynka, ponieważ trenuję ciężej niż wielu innych kolesi. To jedyny powód.”

Młokos z G-League Ignite mierzy 196 centymetrów wzrostu, osiągał średnio 17,9 punktu na mecz, przy skuteczności 36,5% zza łuku w 15-stu meczach 'kuchni’ NBA.

Eksplodował w jednym spotkaniu, zdobywając 30 punktów (11/20), 7 asyst. Było to w meczu przeciwko Raptors 905.

Trzeba przyznać, że jego parcie na kosz przypomina postać wschodzącej gwiazdy – Ja Moranta.

Jalen wyjawił, że to doświadczenie bardzo pomogło mu przygotować się do gry w najlepszej koszykarskiej lidze świata.

„Wiele się nauczyłem, a właściwie to pozwoliło zostać zawodowcem. Zostałem umieszczony w środowisku profesjonalnym. Bardzo się poprawiłem. To było wspaniałe przeżycie. „

Czego się nauczył?

„Na parkiecie, przede wszystkim wiem, jakie zajmować pozycje. Pomogło mi to także w codziennym życiu tj. jak zarządzać pieniędzmi, jak dorosnąć, ustalić harmonogram dnia. Byłem w bańce przez 8 miesięcy.”

Okiem eksperta. We wszystkich wirtualnych typowaniach, pierwszą pozycję zajmuje Cade Cunningham z Oklahoma State. Kolejne lokaty są wymienne. Bardzo wysoko oceniani są także: Jalen Suggs z Gonzagi oraz Evan Mobley z USC.

Popularny Unicorn był bardzo chętny do pracy pod okiem trenera i byłego gracza NBA – Briana Shawa.

„Myślę, że wiele się nauczyłem od B-Shawa. Wykonywaliśmy atak trójkąta. Fajnie było to wpoić do mojej gry. Pozwoliło mi to czytać, jak grali Kobe Bryant, Shaq czy też Larry Bird. Oglądaliśmy dużo filmów. Bardzo mi pomógł.”

Dla przypomnienia NBA Draft 2021 odbędzie się 29 lipca. Dopiero wtedy okaże się, jakie będą ostateczne notowania.

3 Komentarze

  1. […] dołączy do kolegi z Houston Rockets, Jalena Greena, środkowego Cleveland Cavaliers – Evana Mobleya, obrońcy Orlando Magic – Jalena […]

  2. […] wyróżnienie zasłużyli Tyler Herro i Jalen Green w pojedynku Miami Heat z Houston Rockets. 21-latek w barwach Miami po raz drugi był najlepiej […]

  3. […] Jalen Green – 30 pkt, 4 zb, 3 ast, stl, 2 blk ; Christian Wood – 20 pkt, 9 zb, ast, stl ; Kevin […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like