chris paul suns 2021
Informacje

Jaką decyzję podejmie Chris Paul?

Phoenix Suns mają nadzieję, że Chris Paul będzie kontynuował swoją przygodę w zespole z Arizony i będzie bronił barw klubu w nadchodzącym sezonie 2021/22.

Zostanie czy odejdzie?

chris paul suns 2021

Po świetnym sezonie, Chris Paul może odrzucić opcję zawodnika na sezon 2021/22 i zostać wolnym agentem. Drużyna Suns nadal ma chęć kontynuować współpracę z weteranem NBA.

Przypomnijmy, że kwota jaką otrzymałby za nadchodzące rozgrywki to nieco ponad 44 miliony dolarów.

Właściciel zespołu, Robert Sarver twierdzi, że jest bardzo zaciekawiony przyszłymi planami CP3.

„Rozmawiałem z nim po sezonie i podkreśliłem, że jest w klubie od dziewięciu miesięcy, a już osiągnęliśmy ogromny sukces. To był najlepszy sezon w karierze Paula. Mamy naprawdę wiele wspólnego, jednak musi podjąć decyzję, patrząc na kontrakt, rodzinę.” – podkreślił.

36-letni rozgrywający trafił w Phoenix w listopadzie. Weteran w sezonie zasadniczym osiągał średnio 14,4 punktu, 8,9 asysty (3. pozycja w NBA), 4,5 zbiórki, 2,4 przechwytu na mecz. Jeśli chodzi o zmagania w fazie w playoffs, tegoroczny lider słońc uzyskiwał: 19,2 punktu, 8,6 asysty, 3,5 zbiórki, 1,2 przechwytu na mecz, pomagając drużynie dostać się do finałów NBA.

„Niestety, to nie jest nasza decyzja. Chris Paul będzie musiał zdecydować czy przedłuży z nami kontrakt czy stanie się wolnym agentem. Prawdopodobnie dowiemy się o tym w ciągu najbliższych trzech dni.” – skwitował właściciel Suns.

1 Komentarz

  1. […] Chris Paul uwielbiał wyjątkowego strzelca, kiedy grali razem w jednym zespole. Jest nim obecny gracz Brooklyn Nets – James Harden. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like