kevin durant kontuzja 2022
Wyniki NBA 2021/22

Jak poważna jest kontuzja Kevina Duranta?! Mavericks pną się do góry, triple-double Siakama

Sobotnie zmagania w NBA już za nami. Kolejne zwycięstwa odniosły ekipy Mavericks, Cavs, Knicks oraz 76ers.

Kevin Durant kontuzjowany?!

Gwiazda drużyny Brooklyn Nets, Kevin Durant doznał kontuzji lewego kolana podczas sobotniego meczu z New Orleans Pelicans, który Sieci wygrały 120:105.

Zespół nazwał to skręceniem na niespełna sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Obrońca Pelikanów – Herb Jones atakował kosz. Podczas tego wjazdu barkiem został trącony Bruce Brown, który upadając wpadł na stojącego z tyłu KD.

Trener Steve Nash powiedział, że Durant zostanie poddany rezonansowi magnetycznemu, który określi stan lewego kolana.

Oczywiście nie chcemy go stracić. – stwierdził szkoleniowiec. Nikt z nas sobie tego nie wyobraża, ale mamy nadzieje na lepsze wieści. Niezależnie od wyniku musimy dalej pracować, rywalizować i stawać się lepszym zespołem.

Kevin opuścił Barclays Center mniej więcej w połowie czwartej kwarty. Kulejąc skierował się do oczekującego samochodu. Twierdził, że kontuzja nie jest zbyt poważna, ale nie był pewien, czy poleci do Cleveland, gdzie w poniedziałek Nets rozegrają kolejne spotkanie.

Przypomnijmy. W 2017 roku, kiedy był zawodnikiem Golden State Warriors, Zaza Pachulia wpadł na Duranta, a kontuzjowane zostało to samo kolano. W konsekwencji KD był poza grą ponad miesiąc.

Udało się jednak zwyciężyć w meczu z Pelicans, a głównym twórcą tego sukcesu był James Harden, który zdobył 27 punktów (9/15), 8 zbiórek, 15 asyst, przechwyt i blok.

Brodacz przyznał, że jego zespół jest nieco spowolniały po wszystkich kontuzjach i problemach z COVID.

Dzisiaj KD, następnie Irving, który może grać tylko na wyjeździe. Dodatkowo Joe (Harris), Nic (Claxton) i LaMarcus (Aldridge). Przez cały rok byliśmy prężną grupą. Musimy iść dalej i ciągle naciskać.

Cały zespół czeka na wyniki badań swojego lidera.

Chłopaki muszą wspiąć się na wyżyny. – stwierdził Harden. Doskonale wiemy, jakim wspaniałym graczem jest KD i co wnosi do zespołu w każdym meczu. Koledzy z zespołu muszą spiąć tyłki i walczyć.

Mavericks odzyskali Kidda i Porzingisa

W meczu przeciwko Magic, po siedmiomeczowej nieobecności pojawił się Kristaps Porzingis. Łotysz oraz główny trener zespołu Dallas – Jason Kidd zostali usunięci z protokołów COVID-owych i mogli w pełni uczestniczyć.

Dallas wygrało sześć z siedmiu meczów bez Porzingisa, a dzisiaj dołożyli zwycięstwo mając go ze sobą. Prasa informowała, że 26-latek był w stanie indywidualnie trenować w ostatnich dniach, co przełożyło się na dzisiejszy występ.

Był jednym z najlepiej punktujących zawodników na boisku. Kristaps zagrał na pozycji środkowego. Zdobył 19 punktów, 7 zbiórek, przechwyt i blok. Największą zdobyczą indywidualną cieszył się lider Mavs – Luka Doncić (23 pkt, 9 zb, 3 ast).

Mavericks dzięki ostatnio bardzo dobrej dyspozycji obecnie plasują się na piątym miejscu na zachodzie, wyprzedzając Denver Nuggets.

Triple-double Pascala Siakama

Pierwsze triple-double w tym sezonie zanotował gracz Toronto Raptors – Pascal Siakam. Nie dość, że ekipa z Kanady pokonała na wyjeździe aktualnych mistrzów NBA (103:96), to jeszcze 27-latek mógł cieszyć się potężną zdobyczą.

Siakam rzucił 30 punktów (11/20, 3/3 3P), zanotował 10 zbiórek i 10 asyst. Do tych statystyk dołożył także 2 przechwyty.