Wyniki NBA 2021/22

Jak Clippers to zrobili?! 35-punktowy comeback i zwycięstwo w Waszyngtonie!

Koszykarze Los Angeles Clippers zrobili coś, co wydawałoby się niemożliwe. Dokonali wielkiej rzeczy i odrobili 35-punktową stratę. Mecz zakończył się zwycięstwem Lob City w Waszyngtonie 116:115. WOW.

Niesamowity comeback Clippers!

Zespół z Los Angeles przegrywał przed przerwą różnicą 35 punktów. Rozgrywający Clippers – Reggie Jackson żartował, że zespół jest w miejscu, w którym powinien być. Nawiązywał do pojedynku z Wizards.

Mimo to Clippersi nie mogli uwierzyć w to, co zrobili kiedy zabrzmiała syrena kończąca to spotkanie. Zagrali bez swoich największych gwiazd: Kawhi Leonarda i Paula Goerge’a. Był to drugi największy powrót w NBA od 1996-97 roku. Zaskoczyli wszystkich, a przede wszystkim kibiców zgromadzonych w Capital One Arena.

Ekipa Tyronna Lue zeszła na przerwę do szatni z wynikiem 36:66. Ich 35-punktowy comeback zrównał się z wyczynem Sacramento Kings, którzy dokonali tego samego w meczu z Chicago Bulls (2009). Tylko oczko więcej, bo 36-punktową stratę odrobił zespół Utah Jazz z Denver Nuggets w 1996 roku.

Zaznaczę. LAC zaczynają przyzwyczajać się do nieprawdopodobnych powrotów. Są pierwszym zespołem w ciągu ostatnich 25 sezonów, który likwidował deficyt 24 i więcej punktów, wygrywając trzy razy w sezonie. Udało im się to zrobić trzykrotnie z drużynami: Nuggets, 76ers, a teraz Wizards.

Dlaczego ciągle to robimy? – powiedział Luke Kennard po zwycięstwie. Nie wiem. Nie chcę już tego robić.

Człowieku to było szalone.

W drugiej połowie Lue desygnował do gry swoich rezerwowych. Nie było na parkiecie Jacksona, Batuma czy też Ivicy Zubacia. Za to bardzo sprawnie funkcjonował Amir Coffey, który był zdobywcą 29 punktów. Świetnie zagrali także: Kennard (25 pkt) oraz Terance Mann (16).

W głowie zespołu nie było zrezygnowania. Przyzwyczaili się do tych niebywałych wyczynów, a styczeń dokładnie to obrazuje. Zmniejszyli straty do 17 punktów, ruszając w czwartej kwarcie po zwycięstwo.

To szaleństwo. – stwierdził Lue, który nie miał do dyspozycji swoich dwóch największych gwiazd. W pewnym momencie spojrzałem na wynik i mieliśmy 19-punktową stratę. Wkrótce było -29. Powiedziałem: Przegrywamy 29-cioma. O ku.wa. Nastąpiło to tak szybko.

Jeśli chodzi o końcowe minuty. Luke Kennard trafił za 3 punkty na 1,9 sekundy przed końcem spotkania. Dodatkowo został faulowany. Wykorzystał jeden rzut osobisty i ta akcja 3+1 zapewniła zwycięstwo LAC.

Anthony Davis wrócił po kontuzji

Wrócił AD i od razu Lakers złapali gaz? No tak średnio bym powiedział. Udało się zwyciężyć w Barclays Center z miejscowymi Nets 106:96, a najjaśniejszą postacią zespołu był nie kto inny, jak LeBron James. Król NBA zdobył 33 punkty, 7 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty i 2 bloki.

Wracający po kontuzji Davis zagrał 25 minut. W tym czasie zdołał uzyskać 8 punktów, 2 zbiórki, 2 asyst, przechwyt i 4 bloki.

Przez większość czasu czułem się dobrze. W pierwszych minutach adrenalina dała o sobie znać.

Jego powrót jest impulsem dla zespołu, który przez cały sezon grał poniżej oczekiwań i obecnie zajmuje siódme miejsce w konferencji zachodniej.

On sprawia, że nasz zespół jest o wiele bardziej kompletny. To bardzo ważne także dla naszej defensywny, ponieważ AD może kryć zawodników z pozycji 1 do 5. – powiedział LBJ.

Dla przypomnienia Davis nie grał od 17 grudnia. Pod jego nieobecność zespół zanotował 7 zwycięstw i 10 porażek.

Kuminga asem nocy

Rozkręca nam się debiutant – Jonathan Kuminga. Gracz Golden State Warriors w dzisiejszym meczu z Dallas Mavericks rzucił z ławki 22 punkty (8/9, 4/4 3P) oraz zanotował 5 zbiórek. Dołożył także piękny plakat, Sami zobaczcie 😉