Informacje

Isaiah Stewart zostanie zawieszony za zadymę z LeBronem?

Dzisiejszej nocy drugoroczniak Detroit Pistons – Isaiah Stewart nie zamierzał wycofać się z agresywnej reakcji w kierunku najsłynniejszego koszykarza na świecie – LeBrona Jamesa.

AWANTURA W DETROIT

James uderzył zawodnika Motor City łokciem w twarz, co spowodowało krwawienie. Trzeba było założyć osiem szwów. Podkoszowy był wściekły. Wielokrotnie musiał być powstrzymywany przez zawodników, sztab, a nawet sędziów tego spotkania.

„Był zdenerwowany.” – powiedział trener Pistons – Dwane Casey. „Nie twierdzę, że LeBron jest zawodnikiem, który propaguje brudną grę. To nakręciło naszego zawodnika, a mogliśmy kontynuować dobrą grę.”

Do awantury doszło w trzeciej kwarcie spotkania, a gospodarze mięli 12-punktową przewagę. Lakers przegrywali już różnicą 17 punktów, jednak zdołali wygrać to spotkanie 121:116.

Stewart doznał dużego rozcięcia pod prawym okiem. Od razu, kiedy wstał zaczął wymianę z gwiazdą Lakers. Próbował go dopaść.

Obaj zostali wyrzuceni z boiska. Czekamy zatem za informację od ligi, która zadecyduje o dalszej karze. Casey stwierdził, że jego zawodnik został wystarczająco ukarany.

„Nie powinien już niczego otrzymać. Chłopak ma osiem szwów. Był zdenerwowany, krew spływała po jego twarzy. To uzasadnione. Nie powinien ponieść już żadnych konsekwencji od ligi, poza tym, że musiał opuścić parkiet. Według mnie to wystarczająca kara.”

Cade Cunningham był jednym z graczy, który próbował powstrzymać swojego kolegę z drużyny.

„Próbowałem ustrzec go przed większymi konsekwencjami. Coś w tym stylu.” – powiedział debiutant NBA.

Anthony Davis stwierdził, że LeBron próbował przeprosić Stewarta.

„Wszyscy w lidze wiedzą, że LeBron nie propaguje takich zachowań.” – powiedział.

Cunningham osiągnął swoje pierwsze triple-double w karierze, jednak jego występ został przyćmiony przez Russella Westbrooka i powyższą awanturę. AD oraz Brodie zdobyli po 27 punktów i zdołali wydostać się z wielkiej starty.

Źródło: SNY

Fot. główna: Reuters, AFP

2 Komentarze

  1. […] w meczu z Miami Heat jako starter. Jego obecność została wymuszona przez dwumeczową absencję Isaiaha Stewarta, który został ukarany po awanturze z LeBronem Jamesem. Był to pierwszy mecz po konfrontacji z […]

  2. […] Detroit Pistons – Isaiah Stewart po raz pierwszy zabrał głos po awanturze, która miała miejsce podczas spotkania Lakers – […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like