Informacje

Historyczna linijka Jae’Seana Tate’a

Bardzo mało minut w meczu z Thunder zagrali podstawowi zawodnicy m.in. Kevin Porter Jr. (kontuzja uda) oraz Christian Wood (kostka). Nadal po za grą jest debiutant – Jalen Green. To była okazja i szansa dla Jae’Seana Tate’a. Wykorzystał ją kapitalnie!

Status obu kluczowych graczy Rockets: Day-to-Day.

26-latek z Ohio urządził sobie nie lada ucztę w wyjazdowej konfrontacji z OKC. Tate zagrał 35 minut. W tym czasie zdołał uzyskać historyczną linijkę klubu, zdobywając 32 punkty (11/15, 1/2 3P), 10 zbiórek, 7 asyst, 2 przechwyty i 5 bloków.

Pomimo swoich problemów kadrowych młody skład Rockets znalazł sposób, aby pokonać ekipę z Oklahomy.

Dzisiejszego wieczoru walczyliśmy. – powiedział. To był mój dzień. Moi koledzy z drużyny ciągle kierowali do mnie piłkę. Taka była nasza wola. Potrzebowaliśmy tego. Nasze pierwsze zwycięstwo wyjazdowe nie przyszło łatwo.

Rockets przegrywali 3/4 spotkania, a strata wynosiła już nawet 15 punktów.

Dzięki tym statystykom, leworęczny Tate dołączył do Hakeema Olajuwona, którzy jako jedyni gracze w historii klubu notowali ponad 30 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst oraz 5 bloków w jednym meczu.

Houston jest także pierwszą drużyną w historii NBA, która zanotowała cztery zwycięstwa z rzędu, wcześniej odnosząc 15 porażek (również z rzędu).

„Obrońcy Teksasu” będą starali się podtrzymać tą przyjazną passę, a rywalem będzie Orlando Magic. Mecz z piątku na sobotę o godzinie 2:00.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like