antetokounmpo injury
Wyniki NBA 2021/22

Hawks wyrównali stan serii. Kontuzja Antetokounmpo!

Atlanta Hawks pokonała na własnym parkiecie w meczu nr 4 – Milwaukee Bucks 110:88, tym samym doprowadzając do wyrównaniu w serii finału konferencji wschodniej na 2-2.

KONTUZJA ANTETOKOUNMPO

W trzeciej kwarcie meczu, Giannis Antetokounmpo próbując zablokować wsad Clinta Capeli, spadając doznał kontuzji kolana i nie mógł kontynuować tego pojedynku. Brat – Tanasis pomógł opuścić boisko gwieździe Milwaukee i odprowadzić do szatni.

Bez dwukrotnego MVP, Bucks nie byli wstanie w czwartej kwarcie gonić gospodarzy i odnieśli porażkę 110:88.

Kontuzje odgrywają ogromną rolę w tegorocznych playoffach.

Atlanta zagrała w tym spotkaniu bez swojego najlepszego rozgrywającego – Trae Younga, a jego miejsce zajął Lou Williams, który zakończył mecz z dorobkiem 21 punktów, 5 zbiórek, 8 asyst oraz przechwyt.

Sporo punktów zza łuku dostarczył superstrzelec – Bogdan Bogdanović. Na jego koncie uzbierało się 20 punktów (6/14 za 3).

Jeszcze czterech graczy jastrzębi notowało dwucyfrowe zdobycze punktowe: Kevin Huerter (15), Clint Capela (15), Cameron Reddish (12) oraz Danilo Gallinari (10).

W ekipie Milwaukee poza Antetokounmpo, który podczas 24-minutowego pobytu na parkiecie uzyskał 14 punktów i 8 zbiórek, tylko dwóch graczy notowało większą ilość trafień.

Byli to: Khris Middleton – 19 pkt, 5 zb, 9 ast oraz Jrue Holiday – 16 pkt, 8 zb, 5 ast, 2 stl.

Ciężko sobie wyobrazić, aby Bucks mogli awansować do finału NBA bez zdrowego Greeka Freaka.

Mecz nr 5 odbędzie się z czwartku na piątek o godz. 2:30 polskiego czasu.