Kolejne rekordy LeBrona Jamesa
Wyniki NBA 2021/22

Harden i Irving > LeBron. Król NBA przekroczył próg 35.000 punktów!

We wszystkich trzech rozegranych spotkaniach dzisiejszej nocy wygrywały drużyny przyjezdne. W najciekawszym, bitwę w Los Angeles wygrał Brooklyn Nets.

Właściwie to zespół Lakers musiał gonić wynik całe spotkanie. Widoczna, aż nadto była nieobecność kluczowego gracza Anthony’ego Davisa. Sam LeBron James to za mało, by pokonać mocny Brooklyn. Ponownie bardzo słabo zza łuku radził radzili sobie Lakersi  (26% skuteczności zza łuku).

Jedynym, który ciągnął wynik był LeBron James. Król NBA zdobył 32 punkty, 8 zbiórek i 7 asyst, tym samym przekroczył granicę 35000 punktów zdobytych podczas swojej kariery. Dokonał tego podczas wykonywanych rzutów osobistych.

Tytułowi gracze nie grali dzisiaj wybitnie, ale mieli sporą pomoc. Najlepiej punktującym w ekipie BK był James Harden, który zdobył 23 punkty, 5 zbiórek, 11 asyst, 2 przechwyty i blok. Kyrie Irving co prawda ani razu nie trafił zza łuku na pięć oddanych prób, ale i tak zgromadził 16 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst.

Joe Harris bardzo pomógł kosmicznemu duetowi swojego zespołu. 29-latek urodzony w Waszyngtonie pokazał wielką moc w rzutach trzypunktowych, gromadząc na swoim koncie 21 punktów (6/7 za 3) i 5 zbiórek.

Wyróżnię tutaj jeszcze dwóch trójkowiczów. Są nimi Timothe Luwawu-Cabarrot (15 punktów – 5/8 za 3) oraz Landry Shamet (10 punktów – 2/3 zza łuku).

Pozostałe – WYNIKI NBA – 18.02.2021

Toronto Raptors – Milwaukee Bucks 110:96  – piąta porażka z rzędu Bucks, ale Antetokounmpo mówił, że to nie koniec świata.

Miami Heat – Sacramento Kings 118:110

1 Komentarz

  1. […] że niedawno LBJ przekroczył próg 35000 punktów i jest na najlepszej drodze, aby stać się najlepszym strzelcem w wszech czasów w sezonie […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like