James Harden vs Suns
Wyniki NBA

Harden bez Duranta i Irvinga wykiwał słońca!

Cóż to była za 4. kwarta w Arizonie! Brooklyn Nets odrobił stratę 20 punktów po pierwszej połowie meczu, a ostatnią kwartę wygrał różnica 16stu punktów! Cały ciężar udźwignął James Harden.

Były zawodnik Houston Rockets w tym spotkaniu uzyskał 38 punktów (5/11 za 3 punkty), 7 zbiórek i 11 asyst, 1 przechwyt. Co ciekawe brodacz w meczu z Suns TYLKO dwukrotnie tracił piłkę.

Bardzo pomocni w walce z Phoenix byli Tyler Johnson (17 pkt), Joe Harris (22 pkt) oraz Jeff Green 18 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty.

Nets mieli bardzo dobrą skuteczność rzutów z gry. Ich procent wyniósł 57,3, natomiast zza łuku równe 50%. Bardzo mało faulowali. Tylko 11 przewinień na koncie drużyny prowadzonej przez Steve’go Nasha.

W ekipie Suns najlepiej punktującym zawodnikiem był weteran NBA – Chris Paul, który zdobył 29 punktów (4/8 za 3), 4 zbiórki, 7 asyst i przechwyt.

Słabo jak na swoje możliwości zagrał Devin Booker. Pomimo zdobytych 22 punktów ani razu nie trafił zza łuku, oddając cztery próby.

W innym spotkaniu Los Angeles Lakers poradzili sobie na wyjeździe z Wilkami z Minnesoty 112:104, a kolejne bardzo mocne double-double zaliczył LeBron James – 30 punktów, 13 zbiórek, 7 asyst i blok.

Wynik dwudziestopunktowy na swoim koncie uzbierał Dennis Schroeder, a dokładnie 24 oczka oraz 4 przechwyty.

U gospodarzy najlepiej zaprezentował się debiutant NBA – Anthony Edwards. 19-latek w meczu z Lakers uzbierał 28 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst, 1 przechwyt i 2 bloki. Był to najlepszy występ w karierze zawodnika Timberwolves. To już siódmy taki występ młodego gracza, w którym notuje 20 i więcej punktów.