Informacje

Hachimura: „Westbrook zmienił energię w Wizards.”

Russell Westbrook wchodził do NBA w 2008 roku. Teraz w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw Washington Wizards, zespołu, który posiada wielu młodych zawodników.

Dla przykładu tegoroczny debiutant Deni Avdija urodził się w 2001 roku i miał 7 lat, kiedy Russell Westbrook rozpoczynał swoją przygodę z NBA.

„Był jednym z moich ulubionych zawodników, kiedy dorastałem. Często go obserwowałem.” – wyjawia 22- letni Hachimura.

Westbrook ma za sobą kilka treningów w Wizards, ale już robi potężne wrażenie na młodych zawodnikach.

„Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem było to, że jest świetnym liderem. Jest taki głośny.” – podkreśla Japończyk. 

„Jest prawie tak ważny jak nasz trener. Zawsze z nami rozmawia. Lubię z nim grać, jest świetny. Zmienił wiele w naszym zespole, przede wszystkim energię.”

Co to przybycia Westbrooka wypowiedział się również Avdija:

„Dużo rozmawiamy. Słucham go, ponieważ ma wielkie doświadczenie.”

Russell Westbrook jest trzecim najstarszym zawodnikiem w ekipie Czarodziejów (Ish Smith ’88, Robin Lopez ’88), ale najbardziej doświadczonym. Jest również najbardziej utytułowany, zdobywając nagrodę MVP sezonu, dwa tytuły najlepszego strzelca oraz brał udział w finałach NBA.

2 Komentarze

  1. […] Słoweniec, którego krył Russell Westbrook. Po minięciu Russa, od swojego krycia odstąpił Hachimura, a niepilnowany został kolega z zespołu – Finney-Smith, do którego dostarczono piłkę, a […]

  2. […] Rui Hachimura poprawił się w minionym sezonie, średnio o 0,3 punktu (13,8, 19/20 – 13,5) na mecz, w swoim drugim roku w NBA. 23-latek musiał dzielić parkiet z Russellem Westbrookiem, a i to nie ‘zaszkodziło’ jego wysokim umiejętnościom, które ciągle rosną. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like